Naga MarketsLink do poprzedniego wpisu dotyczącego spółki KGHM


Kto by pomyślał, że miedziowy potentat jakim jest KGHM może być tańszy od zwykłej spółki paliwowej PKN Orlen. Przyznam szczerze, że nigdy nawet o tym nie pomyślałem, a jednak stało się. Teraz, kiedy na wykresie “miedziaka” spadki na dobre zagościły, nie możemy być niczego pewni. Każda informacja płynąca z Chin ma swoje odbicie na wykresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przeglądając mój poprzedni wpis jestem zadowolony z jego trafności. Dobrze wyznaczyłem wsparcia a cena się od nich odbiła. Ale jakie ma znaczenie jakieś wsparcie jeżeli aktualna fala spadkowa jest bardzo silna. Wsparcie to jedynie przystanek.0208-kghSpadki były na tyle mocne, że potrafiły wypchnąć cenę nawet ze stromego kanału spadkowego (kolor czerwony). Co dalej?

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Aż strach kontynuować. Proponuję, żebyś złapał większy oddech przed przeczytaniem dalszej części wpisu.

KGHM to specyficzna spółka. Z jednej strony jest nieprzewidywalna niczym spółka groszowa (na jej ruchy ma wpływ bardzo dużo przeróżnych czynników) a z drugiej jej atrakcyjność dla dużych instytucji finansowych (jako spółka strategiczna/surowcowa) powoduje jej “techniczność” (analiza techniczna lubi płynne walory). Wracając do wykresu, chciałem Ciebie zapytać, co przypomina Ci powyższy wykres? Czy tylko ja widzę spodek?0208-kgh5Idąc dalej tym tropem na pierwszy plan wyłania się zasięg formacji – wiem, to daleko posunięta analiza, ale jeżeli zostanie pokonana zielona strefa wsparć, jej prawdopodobieństwo będzie znacznie większe. Owszem, po drodze trafimy na linie trendu wzrostowego, która będzie miała możliwość tymczasowej zmiany trendu. Jednak jestem przekonany, że na dalsze losy naszej spółki największy wpływ będzie miała cena miedzi na światowym rynku a tam też nie jest za wesoło.0208-hgfWyjście w dół z kanału spadkowego i nadszarpnięte wsparcie na poziomie 200 pkt? To nie wróży nic dobrego. Wynika, że ten tydzień będzie kluczowy. W przybliżeniu widać walkę na linii trendu spadkowego (wykres tygodniowy poniżej). Jeżeli poziom 200 zostanie pokonany, wartość miedzi będzie zmierzała w kierunku zielonej linii wsparcia a ta z kolei pociągnie za sobą spółkę KGHM.0208-hgflkJestem ciekaw Waszych komentarzy – czy jest możliwy nakreślony przeze mnie scenariusz?

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here