Naga MarketsZobacz treść ostatniego wpisu z serii “strategia jednej kreski


Stało się, po długim okresie spadków pojawił się sygnał do zakupu według bardzo prostej strategii jednej kreski. 0718-kgh-tygZanim opiszę aktualną sytuację na wykresie, chciałbym się odnieść do moich ostatnich wniosków:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • zakładałem wzrost ceny do poziomu 65-67 zł. OK. W trendzie spadkowym, który był widoczny na tamtą chwilę nie możemy prognozować odległych poziomów jako potencjalne poziomy TP. Zawsze bierze się najbliższe z możliwych i tak też uczyniłem. Zawsze mogło się okazać, że po osiągnięciu wskazanych przeze mnie cen, kurs akcji mógłby dynamicznie zawrócić,
  • kluczowy poziom 65 zł (poziom ostatniego swingu) został pokonany przez najmniejszych problemów. To dało nam początek i potwierdzenie lokalnego trendu wzrostowego z TP na poziomie 76-77 zł.  Poziom 76 zł, jest analogiczny do poziomu 65 zł. Jest to poziom ostatniego swingu tylko że wyższego rzędu – trendu średnioterminowego.

A teraz czas na ocenę aktualnej sytuacji.0718-kgh-dJedną kreskę możesz można stosować na kilka sposobów. Podkreślając nią poszczególne trendy. Trzeba zwrócić jedynie uwagę na odległość linii od świeczek. Jeżeli podkreślasz dany ruch w bliskiej odległości od świeczek (mam tu na myśli wielkość “kółek” na screenie powyżej), musisz analogicznie rysować linię, wg której zdecydujesz się na sprzedaż akcji. W taki sposób możesz łapać trendy lokalne. 0718-kgh-dSygnał, jaki pokazał nam się na wykresie zaliczymy jako średnioterminowy (zauważ, że “kółka” w tym przypadku są zdecydowanie większe i wstępną linię sprzedaży powinniśmy narysować od dołka z 20-01-2016 poprzez ten z początku czerwca i dalej. Na pewno z czasem trend zmieni swoją prędkość i będziemy mogli z czasem ją skorygować).


Kontrakty CFD na akcje spółek z GPW posiada w swojej ofercie HFT Brokers


Po drodze czekają nas opory wynikające z poprzedniego trendu spadkowego, ale podejrzewam, że nie powinno być z nimi za dużo problemu. Najlepszym scenariuszem byłaby krótkotrwała korekta, gdzie moglibyśmy zakupić akcje przed atakiem na kolejny opór – 100 zł.


Wpisy takie jak ten powstają dlatego, ponieważ są tematy, o których po prostu warto rozmawiać. Z tego względu mam do Ciebie prośbę, umieść w komentarzu temat/problematykę, o której z chęcią przeczytałbyś artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here