Naga MarketsOstatni wpis na temat “miedziowej spółki” dokonałem stosunkowo niedawno, ale na prośbę jednego z czytelników powracam do tematu. Wykres niewiele się zmienił dlatego też postaram się podejść do wykresu krótkoterminowo.

Tradycyjnie zachęcam do przypomnienia sobie ostatnio wysnutych wniosków. Chcę, żeby każdy z Was miał możliwość bieżącej weryfikacji umieszczanych treści.

Wykres tygodniowy praktycznie się nie zmienił i nic nowego nie wnosi w naszą analizę.0628-kgh-tNadal trwamy w trendzie spadkowym a do granicy długoterminowego trendu (80 zł) jeszcze daleko.

Wykres dzienny. W zależności jakiej długości trendów poszukujemy, możemy podejść do wykresu dziennego spółki KGHM [KGH]  przynajmniej na dwa sposoby. Osobiście lubię uczestniczyć w trendach trwających przynajmniej jeden miesiąc – tak, jak ostatnia fala spadkowa z poziomu 80 zł. Takie trendy są w miarę pewne. Wtedy mam szansę na realizację zysków przynajmniej kilkunastoprocentowych. Chcąc zakupić akcje zaraz na początku podobnego trendu będziemy musieli poczekać aż do pokonania fioletowej strefy. Ten poziom pokazuje wartość najniższego szczytu w trendzie spadkowym /A/.

Na pewno znajdzie się grupa inwestorów, która chciała by wykorzystywać jeszcze mniejsze i krótsze trendy. Również oni mogą znaleźć swoje okazje na wykresie dziennym. Zakładając, że opisywany przed chwilą trend będzie naszym głównym trendem, jesteśmy w stanie pokazać na wykresie jeszcze jeden, mniejszy trend, tym razem wzrostowy /C/.

Na uwagę zasługują lokalne mini strefy wsparcia /oznaczone kolorem zielonym/ wynikające z luk cenowych i z formacji “rozstania“. Lokalne wsparcia sugerują wzrost ceny przynajmniej do strefy fioletowej. Jak na razie spadki lekko wyhamowały, świadczą o tym linie trendów spadkowych: dynamiczna /D/ oraz znacznie stabilniejsza /E/. Wzrost ceny do poziomu 65 zł dałby nam opór trendu konsolidacyjnego (a później może “spodek”. Ale to daleko posunięta analiza).  Trend /C/ na tą chwilę jest korektą w trendzie głównym /A/ a  zasięg kilku złotych możemy znacznie lepiej wykorzystać handlując na kontraktach terminowych.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na kontraktach terminowych na akcje.


0628-kgh-dWnioski:

  • podtrzymuję wniosek z poprzedniego wpisu mówiący o lokalnym wzroście ceny w okolice 65-67 zł,
  • w dalszej perspektywie nadal mamy trend spadkowy i z tego względu kluczowym będzie poziom 65 zł.
  • następny wpis dokonam, gdy cena wyjdzie z przedziału 60 – 65 zł.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here