Naga MarketsSeria wpisów poświęconych spółce KGHM cieszy się bardzo dużą popularnością. Zachęcam do zapoznania się z wszystkimi wpisami i do konfrontacji treści z aktualną na tamten czas sytuacją na wykresie. W szczególności zwróć uwagę na ostatni wpis. ponieważ będę się do niego często odnosił.

To zaskakujące, ale treść poprzedniego wpisu była prorocza przez długi czas. Wskazane opory mają znaczenie do dnia dzisiejszego:

  • podwójny szczyt w okolicach poziomu 77 zł przemienił się w potrójny – jeszcze mocniejszy opór,
  • pokonanie wsparcia…
0326-kgh-d
screen z poprzedniego wpisu

… numer 2 okazało się faktycznie początkiem spadków (po jego pokonaniu utworzył się niższy dołek /08-04-2016/) a wsparcie numer 1 nawet na chwilę nie dało rady zatrzymać fali korekty.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych


Co dalej? Ostatnia fala wzrostowa rozpoczęła się od strefy ok. 52 zł, gdzie znajdują się mocne wsparcia długoterminowe – pisałem o nich w poprzednich wpisach, ale na tą chwilę jeszcze nie zagroziły one utworzeniem się wyższego szczytu (na wykresie tygodniowym znajduje się na wysokości prawie 100 zł).0620-kgh-tygDopóki pokazany kanał cenowy nie zostanie pokonany, dopóty możemy zapomnieć o systematycznych wzrostach. Na tą chwilę mam jedynie szansę na wzrost średnioterminowy, który na swojej drodze ma pierwszy opór już na poziomie ok. 80 zł. “Strategia jednej kreski”, bazując na wykresie tygodniowym, wskazuje nam linię, która da sygnał długoterminowy. My jednak postaramy się poszukać trendów krótszych – przecież nikt nie będzie czekał tak długo na sygnał zakupu i w między czasie tracił szansę na lokalne spieniężanie zysków0620-kgh-dTrzymając się ściśle zasad, po ostatnim sygnale sprzedaży /A/ powinniśmy zakupem poczekać na pokonanie linii /B/, ale cena akcji obrała bardziej dynamiczny kierunek spadków i bez problemu możemy wyrysować nową linię dającą sygnał – jest nią linia /C/. Miejsca na potencjalne wzrosty jest mało /do linii D/.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Wnioski:

  • osobiście spodziewałbym się testu linii /C/ i ewentualnego wzrostu do poziomu 67 zł,
  • jest za wcześnie na bardziej zaawansowane przypuszczenia, ponieważ nadal mamy do czynienia z trendem spadkowym, nawet tym lokalnym.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here