Naga MarketsKGHM zyskuje w poniedziałek 9%! Kurs akcji w okolicach 130 złNa zakończeniu poniedziałkowej sesji walory KGHM osiągają sesyjny szczyt notowań na poziomie 130 zł., będący jednocześnie szczytem osiągniętym przez walory spółki podczas hossy z przełomu 2016 i 2017 roku. Notowania jednej z największych spółek na GPW bardzo mocno korelują z z notowaniami miedzi, które w ostatnich tygodniach również notują rekordowe poziomy cenowe.

  • KGHM liderem wzrostów wśród komponentów WIG20.
  • Walory spółki zyskują podczas poniedziałkowej sesji blisko 9%.
  • Kurs KGHM mocno koreluje s kursem miedzi, która jednak w drugiej połowie lipca traciła na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Akcje KGHM zyskały od dołka bessy 150%!

Pierwsza sesja w nowym tygodniu przyniosła mocniejszy ruch na walorach KGHM. Akcje jednego z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie drożały podczas poniedziałkowej sesji o około 9%, a kurs dobił do poziomu 130 zł. Jest to najwyższy pułap od pierwszej połowy 2017 roku.

Opór na poziomie 130 zł. powinien na moment wstrzymać bardzo dynamiczne wzrosty na spółce. Ich skala jest dokładnie widoczna na wykresie z ostatnich 5 lat (zamieszczonym poniżej). Walory w ciągu kilku miesięcy zwiększyły swoją wartość 2,5-krotnie, skala wzrostu jest porównywalna z tą z 2016 i 2017 roku, jednak tempo jest zdecydowanie większe. Wspomniane wzrosty sprzed kilku lat trwały powiem nieco ponad rok.

Notowania KGHM z ostatnich 5 lat. Źródło: stooq.pl

W drugiej połowie lipca spółka informowała o wzroście sprzedaży miedzi za miesiąc czerwiec (o 5%). Dodatkowo podczas poniedziałkowej sesji Trigon DM rekomendował zakup akcji a cenę docelową ustalił na poziomie 138 zł. za jedną akcję.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Kontrakty terminowe na miedź również w okolicach szczytu

Trend wzrostowy na walorach KGHM pokrywa się z mocnymi wzrostami kontraktów terminowych na miedź. Od dołka bessy zanotowanego w końcówce marca, kiedy spadły one w okolice 880 punktów, do szczytu z pierwszej połowy lipca (1180 punktów), zanotowały one blisko 30% wzrost. Warto dodać, że w ostatnich dniach wszystkie główne surowce mocno drożeją. Cena złota i srebra jest obecnie w okolicach historycznych szczytów.

Notowania kontraktów na miedź z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś zainwestował w akcje KGHM to a powody do radości.
    Ale chyba nie tylko inwestorzy. Każdego powinna cieszyć tak dobra kondycja polskiego przedsiębiorstwa.
    KGHM to polska firma! To bardzo cieszy.

  2. Nastąpił duży wzrost cen miedzi i srebra stąd tak duże wybicie, KGHM nawet w etapach niższych cen bardzo dobrze prosperowała, spółka jest znakomicie zarządzana.

  3. To bardzo dobre informacje dla spółek, ceny surowców rosną, więc spółki przejdą lekką ręką przez kryzys gospodarczy, KGHM tutaj szczególnie wybija się przed szereg, obecnie osiągają sesyjny szczyt notowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here