Naga Markets

KGHM zyskuje po propozycjach rządu, a WIG20 toczy wewnętrzną bitwę, komentuje Marcin TuszkiewiczPropozycje rządowe, które zakładają obniżenie (tymczasowe) podatku od kopalin o 30%, mocno wsparły notowania KGHM, który na tej decyzji mógłby zaoszczędzić ponad 700 mln zł. Jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz na antenie Comparic24, jest to informacja pozytywna, jednak nie wiadomo na co dokładnie te pieniądze miałyby zostać wydane.Wewnętrzna walka WIG20

– Polska zachowuje się całkiem dobrze. Dzisiaj mamy taką sesję nazwijmy to wewnętrzną, względem tego, co było wczoraj, więc nie ma tu jakoś rewelacji na WIG20. Ale jest gro spółek, które radzą sobie całkiem dobrze. Tutaj na WIG20 takim podstawowym, najważniejszym wsparciem jest 2100 pkt. Jego wybicie byłoby bardzo negatywne. Natomiast wzrost ponad 2270/2300 pkt można by było traktować jako coś pozytywnego. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

– Wszystko to, co dzieje się wewnątrz, czyli tak naprawdę między 2270 a 2150 to jest taki land niczyi, walka trwa (popytu z podażą). I dopiero wynik tej walki zobaczymy, jak będzie się kształtował dalej. – dodaje także.

KGHM zyskuje po propozycjach rządu, a WIG20 toczy wewnętrzną bitwę, komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania indeksu WIG20 w latach 2021-2022. Źródło: Comparic.pl

W trakcie piątkowego otwarcia WIG20 notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Indeks traci obecnie  0,50%, co oznacza spadek  o 11,27 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2234,33 pkt. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc indeks na równo 2223,06 pkt.

KGHM zyskuje po decyzji rządu

– Dwa słowa na temat KGHM, który dzisiaj (27.01.2021 – red.] bryluje, rośnie po informacji dobrej, bo pojawił się projekt, by rząd tymczasowo zmniejszył podatek od kopalin o ok. 30%, co szacuje się, że będzie kosztem 726 mln zł dla budżetu, ale to by oznaczało, że o tyle mniejszy podatek zapłaci KGHM, więc teoretycznie tyle powinno zostać w budżecie KGHM na jakieś cele, ciekawe jeszcze jakie, ale na ten moment to należy traktować pozytywnie. – podkreśla Marcin Tuszkiewicz.

– Na ten moment widać korektę. Takim kluczowym oporem, który na ten moment się rysuje, to jest 153/155 zł. Wsparcie mamy teraz w rejonie 145 zł. Jakby to zostało pokonane to wtedy znowu mamy otwartą drogę do 132 zł, więc taka konsolidacyjna przestrzeń nam się zrobiła. Podkreślam ten dołek 134 zł jako kluczowy z perspektywy szczytu i dnia. Rynek nie może wybić tego pełną świecą, aby utrzymać trend wzrostowy w tym przedziale. – dodaje także.

KGHM zyskuje po propozycjach rządu, a WIG20 toczy wewnętrzną bitwę, komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania KGHM w latach 2021-2022. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji KGHM notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 0,72%, co oznacza spadek  o 1,05 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 146,75 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 145,70 zł.

XTB

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka prognozy | xtb kurs | kurs dolara nbp | giełda kghm | orange cena akcji | mercator giełda | notowania livechat |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here