Naga MarketsKGHM zyskuje 20% w lipcu. Nadal bardzo mocna korelacja z notowaniami miedzi Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 0,23%. Akcje drożały o 0,25 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 107,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek około 0,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 107,25 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 120%.

Finax
  • KGHM zamierza inwestować w projekty fotowoltaiczne
  • Kurs w mocnym trendzie wzrostowym

Silna korelacja z miedzią

Notowania spółki silnie drożeją od marcowego załamania w wyniku pandemii. Co ważne, także w lipcu kurs rośnie o blisko 20% co wskazuje na relatywną siłę, gdyż szeroki rynek wykonywał niewielką korektę. Wzrosty jeszcze silniej jednak wskazują na mocną korelację z cenami miedzi na światowych rynkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Te bowiem rosną w równie dynamicznym tempie. Ostatni dni przynoszą wyhamowanie zwyżki na obu aktywach. W przypadku KGHM najbliższym wsparciem jest okolica 100 zł czyli poprzednie szczyty z początku roku. W przypadku dalszych wzrostów, następnym celem są okolice 112 zł.

kghm 20.07.2020
Notowania KGHM 20.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka inwestuje w fotowoltaikę

KGHM Polska Miedź rozpocznie wkrótce realizację farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy ok. 3 MW i spodziewa się jej ukończenia w tym roku, poinformował prezes Marcin Chludziński. W przygotowaniu są kolejne farmy na obszarze Zagłębia Miedziowe oraz dalsze działania w kierunku rozwoju własnych źródeł energii. “Farma o mocy ok. 3 MW będzie realizowana przez KGHM Zanam.

Jest to pierwszy projekt realizowany w ramach naszego programu zielonej energii” – powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej w Legnicy. “Proces inwestycyjny trwa kilka miesięcy. Jeszcze w tym roku będzie ukończona pierwsza farma. Jeśli chodzi o kolejne, to zależy od procesu pozyskiwania pozwoleń administracyjnych” – powiedział Chludziński, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here