Naga Markets


KGHM Polska Miedź opublikowała wczoraj po zamknięciu sesji wyniki finansowe uzyskane w pierwszym półroczu bieżącego roku. Skonsolidowane przychody wzrosły w tym okresie o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim, a zysk netto spadł o blisko połowę. Poniżej wybrane fragmenty z opublikowanego raportu.

“Wzrost skonsolidowanych przychodów o 7 proc. rok do roku, do poziomu 5 mld 157 mln zł w drugim kwartale 2018 roku jest przede wszystkim efektem wzrostu cen miedzi o ponad 1 200 USD/t (wzrost o 21 proc. r/r) przy częściowym skompensowaniu tego efektu przez niższy o 7 proc. r/r wolumen sprzedaży miedzi oraz osłabienie kursu USD/PLN o 7 proc r/r” – podano w czwartkowym komunikacie. Jak dodano, “średnie notowania miedzi wyrażone w złotych w drugim kwartale były najwyższe od pierwszego kwartału 2013 roku.”


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

“Produkcja miedzi płatnej w Grupie była o 10 proc. niższa niż w drugim kwartale ubiegłego roku (152 tys. t vs 168 tys. t), głównie w efekcie przestoju remontowego pieca w Hucie Miedzi Głogów II” – poinformował Departament Komunikacji i CSR. “Produkcja z aktywów zagranicznych pozostała stabilna. Remont pieca wpłynął również negatywnie na produkcję metali towarzyszących, głównie srebra metalicznego. Produkcja molibdenu spadła o 55 proc. do poziomu 3,8 mln funtów, przede wszystkim ze względu na niższą zawartość tego metalu w rudzie eksploatowanej w kopalni Sierra Gorda” – napisano w raporcie.

“Skorygowana skonsolidowana EBITDA w drugim kwartale 2018 r. była wyższa o 9 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku (z 1 mld 282 mln zł do 1 mld 391 mln zł)”. “Wpływ na wskaźnik miała większa EBITDA kopalni Sierra Gorda (o 97 mln zł) przy zmianach przychodów i kosztów pozostałych segmentów dających dodatni efekt netto na poziomie 12 mln zł” – dodano w komunikacie.

“Skonsolidowany wynik netto wyniósł w drugim kwartale 172 mln zł i był o połowę niższy niż rok wcześniej. Różnica wynika przede wszystkim ze wzrostu amortyzacji, utworzenia rezerw (głównie z tytułu spraw spornych) oraz niższego wyniku z zaangażowania we wspólne przedsięwzięcia”.

“Dług netto na koniec drugiego kwartału wyniósł 8 mld 19 mln zł (2 mld 142 mln USD), a poziom długu netto do skorygowanego wskaźnika EBITDA wynosi 1,7”.

Poniżej fragment raportu z wynikami:

Skonsolidowany raport półroczny KGHM S.A.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak rozpoczęła się rewolucja łupkowa?
Następny artykułStrategia EMA10/20 – 7 potencjalnych setupów na dziś
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here