Naga MarketsKGHM: Zwiększony popyt na miedź poprawia parametry cenoweKGHM Polska Miedź obserwuje zwiększony popyt na miedź na świecie i lepsze parametry cenowe, poinformował ISBnews prezes Marcin Chludziński. “Obserwujemy na świecie większy popyt na miedź. Obok samego popytu, dodatkowo występują pewne blokady podażowe. Brak możliwości zwiększenia globalnego wolumenu sprzedaży wynika m.in. z trudności w realizacji projektów wydobywczych, a to wpływa na trochę lepsze parametry cenowe” – powiedział Chludziński w rozmowie z ISBnews.

“Cena taka, jak teraz i nieco wyższa jest dla nas bardzo dobrą wiadomością” – powiedział prezes odnośnie cen miedzi

Jego zdaniem, jeśli świat i gospodarka będą bardziej przewidywalne, to także wpływać będzie na wyższe ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Cena taka, jak teraz i nieco wyższa jest dla nas bardzo dobrą wiadomością” – powiedział prezes.

Odnosząc się do opublikowanych niedawno podwyższonych prognoz Goldman Sachs dotyczących cen miedzi w 2021 roku, Chludziński skomentował, że są to “bardzo optymistyczne założenia w kontekście niepewności na świecie”.

Zwrócił też uwagę, że jest dużo prognoz, które przewidują wzrost cen miedzi.

W opublikowanym wcześniej raporcie analitycy Goldman Sachs podnieśli 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9 500 USD/t z 7 500 USD/t poprzednio. Ich zdaniem, w I połowie 2022 r. cena miedzi może zbliżyć się do rekordowej wartości z 2011 r., tj. 10 170 USD/t.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here