Naga MarketsKGHM zmierza w rejon 200 zł. Jeden z najlepszych okresów w historii notowańKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,84%. Akcje drożały o 6,80 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 184 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 184 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Blisko historycznych maksimów

Notowania spółki zaliczają jeden z najlepszych okresów w swojej wieloletniej historii. Od dołka z okresu wybuchu pandemii, zwyżka sięga już 270% i to zaledwie w 9 miesięcy. Podobnej siły wzrosty miały miejsce w latach 2009-2010. Wszystko wskazuje, że niebawem cena dotrze na historyczne maksima w rejonie 200 zł. Wzrosty to zasługa słabego dolara, co stwarza świetne warunki do wzrostu cen surowców w tym miedzi. Dopóki to się nie zmieni, KGHM powinien zyskiwać.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 9.12.2020
Notowania KGHM 9.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Pierwsza elektrownia słoneczna

KGHM Polska Miedź uruchomił pierwszą elektrownię fotowoltaiczną – o mocy 3,15 MW. Energia elektryczna będzie dostarczana bezpośrednio na potrzeby odlewni w spółce zależnej KGHM Zanam. “Docelowo chcemy połowę energii elektrycznej wykorzystywanej w grupie produkować z własnych źródeł, w tym przede wszystkim odnawialnych” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński podczas briefingu prasowego. Dodał, że docelowo spółka chce dysponować 200 MW w fotowoltaice.

Pozostałe inwestycje – to projekty wiatrowe. Jeśli pozwoli na to polityka regulacyjna, możliwa jest także rozbudowa dwóch elektrowni gazowych. Prezes pytany o przejęcia projektów na rynku OZE, stwierdził, że “w tym roku nie spodziewa się już żadnej transakcji przejęcia, ale w przyszłym, bez wątpienia, to nastąpi”. Zgodnie ze strategią KGHM do 2030 roku, połowę zapotrzebowania na energię grupa pokryje z własnych źródeł, w tym z OZE. Oprócz inwestycji KGHM Zanam KGHM prowadzi jeszcze dwa projekty fotowoltaiczne: na terenie Oddziału Zakład Hydrotechniczny oraz przy Hucie Miedzi Głogów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here