Naga MarketsKGHM zmierza do domknięcia luki przy 167,40 zł Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 7,19%. Akcje drożały o 11,05 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 164,80 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 164,80 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o niemal 25%.

Będzie re-test oporu

Notowania KGHM zaczynają odbijać po mocnym spadku na fali poprawy nastrojów na rynkach akcji. W dużej mierze za wzrost kursu odpowiedzialne jest także trwające od kilku dni, dynamiczne odbicie cen miedzi, z którymi kurs spółki jest silnie skorelowany. Na wykresie widać, że popyt ma otwartą drogę do 167,40 zł czyli do domknięcia wcześniejsze luki, a także do istotne poziomu oporu jaki wynika z wcześniejszych dołków.kghm 12.10.2021
Notowania KGHM 12.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szansa na sprzedaż zagranicznych aktywów

KGHM Polska Miedź „jest dobrej myśli”, jeśli chodzi o możliwość sprzedaży kopalni Carlota w Stanach Zjednoczonych i Franke w Chile – poinformował wiceprezes KGHM Paweł Gruza. „Jesteśmy w procesie sprzedaży naszych dwóch aktywów: Carloty i Franke. Wykonujemy proces, przygotowany dużym wysiłkiem, tak aby zabezpieczyć interes KGHM. Jesteśmy dobrej myśli, mamy zainteresowanie tymi aktywami.

Są różne opcje – zarówna taka, że jeden podmiot dokona zakupu, jak i, że będą to dwie transakcje” – powiedział Gruza w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie. W ocenie wiceprezesa, zainteresowanie tymi aktywami wykazują „firmy dostrzegające synergie”. „Mogę powiedzieć, że nie są to firmy z tzw. pierwszej dziesiątki” – dodał Gruza. KGHM chce zbyć wchodzące w skład KGHM International: kopalnię Carlota w USA, której produkcja w 2020 miedzi płatnej wyniosła 5 tys. ton oraz kopalnię Franke w Chile, której produkcja miedzi płatnej w ub.r. wyniosła 12,5 tys. ton.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here