Naga MarketsKGHM ze zniżką podczas piątkowej sesjiPiątkowa sesja mijała w bardzo umiarkowanych i stabilnych nastrojach. Po kilkupunktowym spadku wykonanym na początku notowań, przez większą cześć sesji kurs niemal stał w miejscu. Dopiero w ostatnich godzinach notowań pod wpływem większej aktywności inwestorów zagranicznych (otwarcie rynków amerykańskich) kurs nieznacznie wybił się w  górę.

KGHM z kolejną korektą

Na wykresie 60-min notowania ponownie kształtują krótkoterminowy kanał spadkowy. Maksimum piątkowej sesji wypadało blisko górnego ograniczenia. Jednocześnie jest aktywnie testowane, a nawet naruszane, wsparcie (1947 pkt.) zniesienia 61,8% wcześniejszej fali wzrostowej (z przełomu grudnia i stycznia). Na MACD w tym interwale pojawił się wstępny sygnał kupna, RSI przełamał krótkoterminową spadkową linię oporu. Na wykresie dziennym pojedyncza szpulka piątkowej sesji nic nie wnosi, ale wraz z niższym wolumenem sugeruje przynajmniej chwilowe cofnięcie podaży. Wskaźniki AT w tym interwale podtrzymują negatywny obraz, zwłaszcza MACD, który z obsuwa się w kierunku poziomu równowagi.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

W grupie spółek indeksu bazowego liczebna przewaga spółek spadkowych była niewielka i indeks głównie obciążyła zniżka cen akcji KGHM. Natomiast lepsze nastawienie objęło akcje DINOPL oraz sprzedawców obuwia i odzieży. Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie głównych indeksów. Jednak z dzisiejszym dniem notowania kontraktów terminowych na te indeksy odbijają w górę, co może znaleźć równie pozytywne przełożenie na nastroje przed otwarciem krajowych notowań. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o krajowej produkcji przemysłowej oraz dla niemieckiego wskaźnika instytutu Ifo (wsk. klimatu gospodarczego).

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here