Naga MarketsKGHM ze znaczną zniżką po spadku cen miedzi na głównych rynkachZamknięcie tygodnia na krajowym rynku minęło w spokojnych nastrojach. Dla FW20 w pierwszej godzinie po otwarciu rynku kasowego pojawił się mocniejszy spadek, ale już do końca sesji trwał proces odrabiania strat ostatecznie kończąc notowania z 7 pkt. zniżką do kursu odniesienia.

KGHM najmocniej zachwiał indeksem WIG20

Na wykresie dziennym pojawiła się kolejna świeca zbliżona do wisielca umacniająca obszar 2100 pkt. jako strefę oporu. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna. Również na DMI są nadal aktywne pozytywne wskazania, chociaż miernik siły trendu ma problem z przebijaniem się na wyższe wartości. Utrzymujące się w ostatnich tygodniach podwyższone obroty przy niewielkich zmianach kursu do poprzedniego dnia wskazują na coraz bardziej wyrównaną walkę popytu i podaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min notowania z lekko spadkowej korekty przechodzą w fazę konsolidacji co też potwierdzają niskie wartości wskaźnika ADX. W pobliżu 2047 pkt. wsparcia pilnuje zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali wzrostowej. Wśród spółek indeksu bazowego najmocniej indeksem zachwiały akcje KGHM, które poddawały się mocnej zniżce po spadku cen miedzi na głównych rynkach.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych miała miejsce kontynuacja wzrostowego odreagowania wcześniej zniżki z początku ubiegłego tygodnia. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują jednak większych odchyleń względem piątkowego popołudnia co powinno mieć neutralne przełożenie na nastroje przed otwarciem sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje wirtualna polska | akcje lotos | prognozy dolara | kurs chf | bitcoin spekulacje |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here