Naga MarketsKGHM zdominował WIG20 i powrócił powyżej okrągłego poziomu 200 złWczorajsza sesja zakończyła się solidnym wzrostem indeksów na Wall Street, indeks S&P 500 zyskał 1,1%, tym samym poprawił swój historyczny rekord notowań, a indeks Nasdaq (+1,3%) zakończył dzień powyżej okrągłej granicy 14 tys. pkt., jeszcze jedna tak dobra sesja, a indeks spółek technologicznych znajdzie się powyżej obecnego historycznego szczytu.

KGHM ponownie przekroczył poziom 200 zł, krajowe indeksy zakończyły dzień bez większych zmian

Wzrost indeksów wspiera sezon wyników kwartalnych, który dopiero się rozpoczyna (np. dziś wyniki opublikuje Taiwan Semiconductor Manufacturing Company oraz Morgan Stanley), ale pierwsze raporty tradycyjnie wskazują na pozytywne zaskoczenia i wyniki przewyższające konsensus. Dodatkowo najnowsze dane makroekonomiczne również zaskakują in plus – sprzedaż detaliczna w USA w marcu wzrosła o 9,8% m/m (oczekiwano wzrostu o 5,9%), a liczba osób ubiegających się pierwszy raz o zasiłek wyniosła 576 tys. wobec spodziewanych 700 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy zakończyły dzień bez większych zmian. Wśród blue chipów ponownie dominował KGHM (+2,8%), który powrócił powyżej okrągłego poziomu 200 zł, a na przeciwległym biegunie w indeksie WIG20 znalazło się LPP (-2,4%). Bez większych zmian zakończył sesję CD Projekt (+0,9%), który po sesji poinformował o szacunkowych wynikach za 2020 r. (skonsolidowany zysk netto wyniósł rekordowe 1,15 mld zł wobec konsensusu PAP 1,33 mld zł oraz wobec 175 mln zł w 2019 r.). Jednocześnie spółka poinformowała o przełożeniu publikacji raportu rocznego na 22 kwietnia, a raport za I kw. 2021 r., który powinien ukazać jak popremierowe turbulencje wpłynęły na sprzedaż Cyberpunka 2077, zostanie przedstawiony 31 maja. Dla spółki w nadchodzących latach istotne będzie dalsze zainteresowanie graczy tytułem w dłuższym horyzoncie.

W indeksie mWIG40 liderem zwyżek był Bank Handlowy (+5,2%), a w mediach pojawiła się informacja o planowanym wyjściu Citigroup z segmentu detalicznego w Polsce. Liderem spadków był przedstawiciel tego samego sektora – Bank Millennium (-3%), który przed sesją informował o utworzeniu dodatkowych rezerw na kredyty walutowe. W indeksie sWIG80 najgłębszą przecenę odnotowała Trakcja (-10,5%), która po sesji opublikowała wyniki finansowe  – grupa w 2020 r. miała 110 mln zł straty netto wobec 285 mln zł straty w 2019 r. W zestawieniu małych spółek najlepiej wypadło Ferro (+7%) i R22 (+4,5%) – spółka poprawiła historyczny rekord notowań, a dodatkowym paliwem do wzrostów jest debiut spółki Vercom, której większościowym akcjonariuszem jest R22.

WIG w układzie dziennym

Wśród dodatkowych pozytywnych informacji warto wspomnieć o dynamicznie zmniejszającej się liczbie nowych zakażeń na koronawirusa (przy dużej liczbie wykonywanych testów), dodatkowo prognozy o których wspomniał minister zdrowia Adam Niedzielski wskazują na dalsze dynamiczne spadki.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 index | kurs walut w czasie rzeczywistym | kurs złotego wykres | polski zloty | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here