Naga Markets

KGHM zawarł porozumienie płacowe ze związkami, wynagrodzenia wzrosną o 10%Warszawa, 27.01.2022 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi po negocjacjach płacowych, podała spółka. Załoga otrzyma podwyżkę w wysokości 10% już za styczeń 2022 r. Pracownicy dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości 2 000 zł.

“Załoga KGHM jest godziwie wynagradzana za rzetelną pracę. Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10%, już od wypłaty za styczeń” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.“Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach wynagrodzenia. Miedziowa spółka, pomimo pandemii, nie zwalnia tempa inwestycji i mocno angażuje się w tematy związane z transformacją energetyczną” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za 2021 r. to ponad 13 500 zł. W 2021 roku pracownicy KGHM otrzymali rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje | biomed gpw jen kurs | lotos kurs | akcje pkn | kurs dolara forex | kghm akcje prognozy |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here