Naga MarketsKGHM zatrzymany pod tygodniowym oporem. Miedź kluczowa dla notowań Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 0,12%. Akcje drożały o 0,15 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 128,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek około 0,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 126,05 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 120%.

  • KGHM zatrzymany pod czytelnym oporem
  • Reakcja podaży jak dotąd umiarkowana

Test ważnego oporu

Kurs miedziowego giganta całkiem nieźle poradził sobie podczas małego złamania w trakcie sesji z ubiegłego czwartku. Straty były tu relatywnie niewielkie, biorąc pod uwagę ogrom wcześniejszych wzrostów i spotkanie z czytelnym oporem na wykresie tygodniowym. Słabość reakcji podażowej może sugerować, że popyt podejmie walkę o wybicie oporu przy 132 zł. Kluczowe znaczenie będzie jednak miał kurs miedzi, który także porusza się od kilkunastu sesji w łagodnej korekcie. Wciąż bowiem występuje bardzo wysoka korelacja między tymi aktywami.

kghm 3.08.2020
Notowania KGHM 3.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Program Copper Mark

Należące do KGHM Polska Miedź oddziały Huta Miedzi Głogów i Huta Miedzi Legnica przystąpiły do programu Copper Mark i przejdą weryfikację dotyczącą m.in. efektywnego i zgodnego z najwyższymi standardami zarządzania produkcją oraz wpływu produkcji miedzi na środowisko, podała spółka. “Tym samym potwierdzimy, że huty Polskiej Miedzi spełniają najwyższe światowe standardy.

Produkcja miedzi w spółce odbywa się w sposób zrównoważony, odpowiedzialny, z poszanowaniem nie tylko prawa krajowego, ale również najlepszych międzynarodowych praktyk z zakresu m.in. odpowiedzialnego łańcucha dostaw. Stale doskonalimy nasze procesy produkcyjne” – powiedział prezes Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here