Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,75%. Akcje drożały o 0,74 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 99,98 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 95,50 zł. Spółka wykazuje relatywną siłę na tle szerokiego rynku, gdyż od początku października zyskała około 38%.


KGHM nadal w ślad za drożejąca miedzią

W ostatnich dniach kurs spółki pokonał poziom grudniowych maksimów, a także naruszył okolice okrągłych 100 zł. W dodatku mamy wzrost wielkości obrotów w styczniu. Technika wygląda więc bardzo pozytywnie. Siła kupujących na KGHM ma jednak w dużej mierze związek z występująca pozytywną korelacją między jej notowaniami, a kursem miedzi. W ostatnim czasie ceny surowca silnie podskoczyły, na co duży wpływ ma kwestia wojny handlowej między USA a Chinami. Na wykresie miedzi, po mocnym grudniu i korekcie na początku roku, obecnie także obserwujemy wyjście na nowe maksima, ponad grudniowym szczytem. Dopóki miedź będzie drożeć, wydaje się, że także KGHM powinien utrzymać ruch wzrostowy. Najbliższym więc celem kupujących powinny być okolice szczytu z przełomu czerwca i lipca w rejonie 105 zł.

kghm 17.01.2020
Notowania KGHM 17.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przegląd zagranicznych aktywów

W ostatnich dniach spółka poinformowała w wydanym komunikacie, że w wyniku przeglądu parametrów techniczno-ekonomicznych kluczowych zagranicznych aktywów górniczych, stwierdzono wystąpienie przesłanek świadczących o możliwości zmiany tzw. wartości odzyskiwalnej części tych aktywów. Zdaniem spółki, potrzebne są testy na utratę wartości w celu oszacowania wartości odzyskiwalnej w odniesieniu do aktywów. Testy mają dotyczyć m.in. kopalni Sierra Gorda, kopalni Zagłębia Sudbury, kopalni Franke, kopalni Robinson oraz kopalni Carlota. Dla innych aktywów zagranicznych nie stwierdzono przesłanek do przeprowadzenia takich testów. O wynikach testów mamy dowiedzieć się w osobnym raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here