Naga MarketsKGHM zachowuje dobre wyniki. Dino Polska z mocnymi wzrostamiCzwartkowa sesja przyniosła kontynuację wzrostów na krajowym rynku. W gronie spółek indeksu bazowego większość spółek odnotowała zwyżki, największy pozytywny wkład miały sektory odzieżowy, banki oraz sprzedawca artykułów podstawowych DINOPL. Dobre zachowanie notowały również krajowe kopalnie ze wskazaniem na KGHM.

Zapowiedzi kolejnej tarczy antykryzysowej impulsem do wzrostów

W przypadku producentów i sprzedawców odzieżowych impulsem mogą być zapowiedzi o środkach pomocowych w ramach tarczy kompensujących część kosztów stałych. W sektorze bankowym publikacje raportów finansowych kolejnych podmiotów wykazują wynik lepszy od prognoz rynkowych. Dziś rano zostały opublikowane wyniki DINOPL, zysk netto jest o ponad 70% wyższy r/r i 20% wyższy od konsensusu rynkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie dziennym FW20 została zanegowana środowa świeca wisielca. Bieżące notowania osiągnęły poziom krótkoterminowej, spadkowej linii oporu, pozytywnym aspektem jest wejście ponad uprzednio przełamany wrześniowy dołek. Na RSI jest podtrzymane górne wybicie z kanału spadkowego, MACD pozostaje z sygnałem kupna. Na wykresie 60-min widać, że główny ciężar zwyżki przypadł na pierwsze godziny notowań, w kolejnych impet ruchu wyraźnie przysiadł i próby wspięcia na nowe lokalne maksima były coraz bardziej problematyczne. Na RSI są aktywne rozbudowane, negatywne dywergencje. Uwagę zwraca też mocno zakręcający w stronę linii sygnalnej wskaźnik MACD.

Na giełdach zachodnich poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują niewielki spadek względem wczorajszego popołudnia implikując słabsze otwarcie dla FW20. Uwagę zwraca japoński Nikkei , który w cenach zamknięcia jest najwyżej od ponad 20 lat. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przede wszystkim na dane z amerykańskiego rynku pracy oraz kończące się posiedzenie RPP. Oczywiście nastroje rynkowe będą również kierowane doniesienia o zliczaniu głosów wyborczych w USA, a ten proces może się jeszcze przeciągać.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here