Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuJeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie, spółka KGHM podał podczas dzisiejszej sesji handlowej wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. A w nich, spółka wskazuje, że zysk netto wyniósł 552 mln zł, natomiast zysk netto ze sprzedaży kształtował się na poziomie 739 mln zł. Wynik ten jest zdecydowanie lepszy od odczytów z analogicznego okresu ubiegłego roku. Spółka reaguje wzrostem na wykresie. 


Jedna z najpopularniejszych spółek polskiego parkietu – KGHM opublikowała dziś wyczekiwany raport za I kwartał 2019 roku. Wynik zadowolił widocznie inwestorów, ponieważ spółka podczas dzisiejszej sesji rośnie – powracając powyżej utworzonej linii trendu.

W raporcie czytamy między innymi, że zysk netto wyniósł 552 mln zł wobec poprzedniego roku, w którym wynik ten oscylował wokół poziomu 439 mln zł co oznacza znaczną poprawę. Podobnie jak w przypadku zysku netto ze sprzedaży, który kształtował się na poziomie 659 mln zł wobec aktualnego wyniku na poziomie 739 mln zł. Skonsolidowane przychody z umów z klientami wyniosły 5 488 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 4 266 mln zł rok wcześniej.

Orbex

Ja podaje również spółka – segment KGHM International LTD. produkujący miedź w I kwartale 2019 r. wyniósł 16,3 tys. t, co oznacza zmniejszenie o -19% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Do obniżenia produkcji miedzi przyczyniła się kopalnia Robinson.

Przychody segmentu KGHM International LTD. w I kwartale 2019 r. utrzymały się na zbliżonym poziomie w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniosły 179 mln USD.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 695 mln zł wobec 521 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 94,4 zł za akcję broniąc linię trendu. Zdaje się, że poziom górnego ograniczenia konsolidacji może zostać osiągnięty w ciągu najbliższych sesji – który znajduje się na poziomie 99,5 zł za akcje. Warto obserwować obecną sytuację, ponieważ dzisiejsza sesja może być konserwatywnym sygnałem w zrostowym własnie z osiągnięciem wspominanego poziomu docelowego.

wykres KGHM D1 16.05.2019
KGHM D1 16.05.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here