Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 7 października, obniżyli cenę docelową KGHM do 65 zł z 88 zł poprzednio. Rekomendacja została podtrzymana na poziomie “sprzedaj”.

“Nie zmieniamy naszego negatywnego nastawienia do spółki i uważamy, że zdecydowanie nie jest to najlepszy moment, by inwestować w walor tak zależny od cykli gospodarczych” – napisano w raporcie.

“Ale największy negatywny wpływ na naszą ocenę perspektyw spółki mają ceny miedzi, które w ostatnich tygodniach zachowywały się kiepsko, prawdopodobnie pod wpływem informacji sygnalizujących spowolnienie gospodarcze oraz ze względu na niepewność dotyczącą przedłużającej się amerykańsko-chińskiej wojny celnej. Pesymistyczny scenariusz rozwoju sytuacji makroekonomicznej powoduje – wespół z oczekiwaniami wzrostu kosztów operacyjnych – obniżenie naszych krótko- i długoterminowych prognoz wyników finansowych KGHM” – dodano.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki od kilku dni lekko zwyżkowały w ślad za miedzią, która doznała podobnej zwyżki. Ruch nie ma dużej dynamiki i gdyby miedź zaczęła znowu tanieć, zapewne pojawi się duża przecena na akcjach KGHM. Kluczowy opór to okolica poprzedniego szczytu.

kghm

Czytaj także: Vivid Games z bogatymi planami wydawniczymi. Akcje w górę o 10%Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here