Naga MarketsW poniedziałek opublikowano najnowszą rekomendacją autorstwa analityków DM BOŚ dla spółki KGHM. Raport ukazał się w związku z wydaniem także prognozy dla cen miedzi. Analitycy DM BOŚ podnieśli wycenę akcji KGHM w horyzoncie 12-miesięcznym do 240 zł z 200 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację “kupuj”. “Nasza docelowa cena miedzi w 2021 i 2022 roku rośnie odpowiednio do 8250 USD/t i 8500 USD/t, przy czym nie zmieniamy naszej długoterminowej prognozy w wysokości 7500 USD/t” – dodano. Analitycy DM BOŚ wskazują, że ich optymistyczne nastawienie do cen miedzi wspierają 3 argumenty.

  • Prognozy wzrostu cen miedzi
  • KGHM wyceniony na 240 zł

Po pierwsze, gospodarcze programy stymulacyjne są pozytywnym impulsem dla cen większości surowców, a w szczególności dla miedzi, która w podobnych warunkach radziła sobie znakomicie. Po drugie, pozytywnie zaskakuje ożywienie gospodarcze w Chinach, które tradycyjnie są głównym źródłem popytu na miedź. Po trzecie, podtrzymujemy nasz optymizm wobec cen miedzi biorąc pod uwagę przyspieszenie ekspansji samochodów elektrycznych i zwiększanie mocy OZE w skali światowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Próba zakończenia korekty

Wśród czynników ryzyka dla wzrostu cen miedzi wskazuje się natomiast rosnącą produkcję, a także chęć realizacji zysków po mocnych wzrostach. Ocenia się jednak, że w dłuższej perspektywie światowe odbicie gospodarcze powinno tworzyć dobry klimat dla tego surowca. Na wykresie mamy odbicie po 25% korekcie. Aby kurs wrócił na ostatni szczyt, wydaje się jednak, że korekta musi najpierw zostać zakończona na rynku miedzi.

kghm


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here