Naga MarketsKGHM z trzecim niższym wierzchołkiem Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas piątkowej sesji o około 2,75%. Akcje taniały o 5,50 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 194,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek około 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 194,60 zł. W sumie od końca marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o około 25%.

W kanale spadkowym

Notowania miedziowej spółki wzrosły o 25% w ostatnich tygodniach. Był to ruch zgodny z oczekiwaniami, w uwagi na silną korelację z notowaniami miedzi. Obecnie kurs miedzi znajduje się na nowych maksimach, jednak widać ewidentnie, że popyt na KGHM ma problem z trwałym utrzymaniem ceny powyżej 200 zł. Są to okolice historycznych maksimów, nie dziwi więc chęć realizacji zysków. Na razie kurs porusza się w kanale spadkowym o niewielkim nachyleniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 3.05.2021
Notowania KGHM 3.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Największa kopalnia srebra na świecie

KGHM Polska Miedź zajął pierwsze miejsce w zestawieniu “największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2021, podała spółka. Z kolei w kategorii “największych producentów srebra” grupa znalazła się na drugiej pozycji. Grupa KGHM wyprodukowała 1 352 ton srebra w 2020 r. “KGHM od wielu lat zajmuje wysoką pozycję w światowej czołówce największych producentów srebra. W ubiegłym roku w raporcie World Silver Survey również zajęliśmy 1./2. miejsce.

Z kolei w ubiegłym tygodniu portal dedykowany inwestorom Kitco.com informował, że KGHM Polska Miedź jest pierwszym producentem srebra na świecie” – czytamy w komunikacie. Grupa kapitałowa KGHM wyprodukowała 1 352 ton srebra w 2020 r. KGHM sprzedaje ten metal szlachetny w postaci gąsek oraz granulatu i jest jednym z największych producentów srebra metalicznego. Srebro jest dostarczane w formie granulatu do fabryk produkujących materiały do zakładów jubilerskich oraz metalowych produkujących stopy z zawartością Ag. Srebro w formie gąsek trafia głównie do instytucji finansowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin nowości | wykres cen bitcoina | akcje pgnige | cena euro | notowania kryptowalut |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here