Naga Markets



KGHM z szansą na odbicie do 165 zł, a PGNiG z kłopotami przez Gazprom, komentuje Michał PalaczykNotowania KGHM od kilku miesięcy systematycznie słabły, powodując w ten sposób odklejenie się spółki od światowych odpowiedników. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, ostatnie sygnały na wykresie spółki wskazują na możliwość odbicia do 165 zł. Z kolei PGNiG uderzane jest przez weekendowe ekscesy Gazpromu, który odcinał przepływ gazu przez Polskę.



KGMH z szansą odbicia do 165 zł

– Nie można na ślepo kupować KGHM, tylko dlatego, że odkleił się od branży. Ale warto zwrócić uwagę po dzisiejszej sesji na KGHM. To nie jest jakiś wybitny moment do kupna, natomiast trzeba się zastanowić nad dzisiejszą sesją, ponieważ przy obrotach dość podobnych, jak wcześniejsze przy spadkach, systematycznych i spokojnych spadkach, które sprowadziły nas z jakiś 170 zł do mniej więcej 153 zł, te obroty były dość podobne. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Obroty ostatnio wzrosły, ale na sesjach spadkowych, gdzie pojawiał się oportunistyczny kapitał, który wierzył, że mamy dołek, czyli nie na spadkach, które przegłębiały nam dołek. Aktualnie jesteśmy powyżej dołka i dzisiaj fajna, może nie sygnalna, ale ciekawa świeca. Taka świeca, która każdemu bardziej aktywnemu inwestorowi nakazuje skrupulatną obserwację. Ja też to będę czynił, no i możliwe, że tutaj będzie jakaś okazja na wzrosty. Na razie do 165 zł. dodaje także.

KGHM z szansą na odbicie do 165 zł, a PGNiG z kłopotami przez Gazprom, komentuje Michał Palaczyk
Notowania KGHM w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Wczorajsza sesja dla KGHM skończyła się na zero. Początkowo spółka otworzyła się wyraźnie poniżej poprzedniego zamknięcia i przez większość dnia oscylowała w granicach 150 zł za walor, jednak po godzinie 15 zaczęło się odrabianie strat, czego efektem było zamknięcie dokładnie na poziomie poprzedniego zamknięcia, czyli 154,30 zł.

Kłopoty PGNiG

– Tutaj sprawa jest niezwykle skomplikowana, a w zeszłym tygodniu bardzo mocno podczas spotkania we wtorek w sygnałach dnia wybrzmiało, że podoba mi się PGNiG i że jest szansa na 3% ruch wzrostowy. To było na tej dygotalnej świeczce z drugiego listopada. Zakładając, że zgodnie z tym, co mówiłem, pojawiła się pozycja pro wzrostowa. W tej chwili jesteśmy zarobieni na mniej niż 2%. Co należy zrobić? Świat a w zasadzie na polskich giełdach nieco zacieśniła się sytuacja, zacieśniła pod tym względem – robi się ryzykownie mówiąc wprost. podkreśla Michał Palaczyk.

– Przy takiej pozycji, jaką tutaj obserwujemy, należałoby najbardziej sensownie postawić po prostu stop lossa na poziomie 0, czyli wejścia, czyli tego poziomu otwarcia z następnej sesji, czyli to jest poziom 6,15 zł i na tym poziomie po prostu utrzymywać pozycję, czyli nic nie stracimy. Ewentualnie prowizje, ale też możemy postawić stop loss o prowizję wyżej, ponieważ faktycznie blokada przez Gazprom gazociągu przez Polskę w weekend (nieprzepuszczanie przez niego gazu) jest sprawą kłopotliwą, która im większą ma skale, tym bardziej nie sprzyja niż sprzyja. dodaje także.

KGHM z szansą na odbicie do 165 zł, a PGNiG z kłopotami przez Gazprom, komentuje Michał Palaczyk
Notowania PGNiG w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Wczorajszą sesją PGNiG rozpoczęło od otwarcia z ceną 6,33 zł, tak więc wyraźnie powyżej poprzedniego zamknięcia. Niedługo potem wycena spółki sięgnęła nawet 6,37 zł za walor, jednak po godzinie 10 nastąpiło wyraźnie osłabienie sentymentu, a wycena PGNiG cofnęła się do 6,25 zł około godziny 13. Poziom ten utrzymywał się niemalże do końca sesji, jednak w ostatnich minutach kurs cofnął się jeszcze o 3 grosze, wychodząc w ten sposób na zero.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro prognozy na najbliższe dni | pekao gpw | najniższy kurs euro | jsw notowanie | asseco giełda | stalprodukt kurs akcji | develia giełda |



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here