Naga MarketsKGHM z sektorem spółek górniczych przyczyniły się do wzrostu WIG20Zamknięcie tygodnia przyniosło imponującą zwyżkę na krajowym rynku. Kurs FW20 po wzrostowym otwarciu w kolejnych godzinach zdobywał coraz wyższe poziomy cenowe. Wysoka biała świeca marobuzu neguje spadkowy wydźwięk wcześniejszej spadającej gwiazdy oraz wspiera szacunki kontynuacji wzrostów.

KGHM imponująco zwyżkował w poprzednim tygodniu

Na wykresie dziennym bieżące notowania osiągnęły poziom oporu tegorocznego szczytu 2095 pkt. Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna. Granica wcześniejszego trendu bocznego 2030 pkt. będzie teraz umacniać wsparcie na wypadek ruchu powrotnego. Na wykresie 60-min kurs instrumentu wyłamał się ponad ostatni szczyt 2078 pkt. W tej sytuacji traktując wcześniejszy spadek jako korektę w trendzie wzrostowym i z pomocą współczynników Fibonacciego można określić pierwszy poziom docelowy w pobliżu 2131 pkt., kolejny przy wartości 2217 pkt. Potencjalnym zagrożeniem jest fakt braku potwierdzenia nowego maksimum na RSI.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

W grupie spółek indeksu bazowego większość podmiotów zwyżkowała. Sektorowo najmocniej podbiły indeks banki i spółki górnicze ze wskazaniem na KGHM. W tym kontekście warto wspomnieć o rozprawieniu się cen miedzi z pułapem 10 tys USD/tonę. Dobre zachowanie odnotowali również pośrednicy handlowi ALLEGRO i DINOPL. Kilka punktów dodało także wzrostowe odreagowanie na akcjach CDPROJEKT. Na rynkach zagranicznych również utrzymuje się pozytywny sentyment. W USA nastroje po piątkowej sesji zaskakująco wspierały słabe dane z rynku pracy, bowiem oznacza to podtrzymanie dalszej ekspansywnej polityki monetarnej. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji także dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | lotos gpw | notowanie bitcoin | dax index | cdprojekt red akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here