Naga Markets

KGHM z podwyższoną rekomendacją - zapiski giełdowego spekulantaPodczas środowej sesji upubliczniona została najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki KGHM. Raport datowany jest na 6 października. W raporcie analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową akcji KGHM do 133 zł z 56 zł, a rekomendację do “trzymaj” z “sprzedaj”. Jest to więc spóźniona aktualizacja, gdyż kurs ma za sobą sporą zwyżkę i osiągnął niedawno poziomy powyżej 130 zł. “Poziom cen miedzi i srebra w ostatnich tygodniach przekroczył nasze oczekiwania. Zakładaliśmy wcześniej negatywny wpływ pandemii i spowolnienia gospodarczego na te ceny, a tymczasem trzymiesięczne kontrakty na LME sięgają prawie 25 tys. zł za tonę.

  • DM BOŚ wycenił KGHM na poziomie 133 zł
  • Na wykresie odbicie od maksimów z 2019 roku

Wygląda na to, że kluczową rolę na rynku miedzi odegrała ograniczona podaż surowca” – podali analitycy w raporcie. Jeszcze silniejszy wzrost notowań obserwujemy na srebrze. Według prognoz DM BOŚ, przychody KGHM wyniosą w 2020 roku 23,234 mld zł i wzrosną w roku kolejnym do 25,176 mld zł.KGHM z wyraźnym odbiciem

Skorygowana EBITDA wyniesie w tych latach 6,28 mld zł i 7,57 mld zł, a skorygowany zysk netto 2,523 mld zł i 3,594 mld zł. Patrząc na korelację spółki z miedzią, można mieć nadzieje na kolejne odbicie, gdyż ceny miedzi zachowują się pozytywnie w październiku. Na wykresie KGHM spadki wyhamowały na szczycie z 2019 roku. Obecnie najbliższym oporem jest bariera 130 zł.

kghm


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here