Naga MarketsKGHM z podwójnym szczytem. Korekta na miedzi, wywołuje silny spadek notowań Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas piątkowej sesji o około 5,33%. Akcje taniały o 10,65 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 186,55 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek około 1,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 189,35 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Mocna reakcja podaży

Notowania miedziowej spółki niemal wyrównały maksima z początku roku. Spółka z pewnym opóźnieniem zareagowała na kolejną falę wzrostów cen miedzi, z którymi jest silnie skorelowana. To już mogło świadczyć o pewnej słabości czy też wykupionym rynku na akcjach KGHM. Teraz, kiedy miedź podlega silniejszej korekcie, nie trudno o realizację zysków na spółce. Na wykresie mamy mocną reakcją podażową, a najbliższe wsparcie dopiero w rejonie 170 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 1.03.2021
Notowania KGHM 1.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rośnie produkcja miedzi

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 61,7 tys. ton w styczniu 2021 r. wobec 58,4 tys. ton rok wcześniej, podała spółka. “Produkcja miedzi płatnej wyniosła 61,7 tys. ton – wzrost o 3,3 tys. t (+6%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku w KGHM Polska Miedź, KGHM International oraz Sierra Gorda” – czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra płatnego wyniosła 115,5 ton, tj. o 32,5 t (+39%) więcej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 roku w efekcie wzrostu zawartości srebra w materiale wsadowym przerabianym w KGHM Polska Miedź. Produkcja TPM wyniosła 10,8 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 4,8 tys. troz (-31%), przede wszystkim z uwagi na mniejszą ilość złota wyprodukowanego przez KGHM Polska Miedź oraz kopalnię Robinson, a także z uwagi na niższe wydobycie i zawartość metali szlachetnych w rudzie eksploatowanej w Zagłębiu Sudbury.

Produkcja TPM wyniosła 14,4 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 8,6 tys. troz (-37%), przede wszystkim z uwagi na mniejszą ilość złota wyprodukowanego przez KGHM Polska Miedź oraz kopalnię Robinson, a także z uwagi na niższe zawartości metali szlachetnych w rudzie eksploatowanej w Zagłębiu Sudbury.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn | kryptowaluty ranking | dolar prognozy | nasdaq spółki | index dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here