logo kghmNotowania miedziowego giganta – spółki KGHM spadały podczas środowej sesji o około 0,25% czyli o 0,24 zł. Była to szósta spadkowa sesja z rzędu, a patrząc nieco szerzej, akcje spadają nieustannie od połowy kwietnia. Jedynym pozytywem mogą być dość stabilne, a nie znacznie podwyższone obroty w czasie spadków. Dzienne minimum wypadło przy 95,60 zł, a na zamknięciu sesji kurs osiągnął wielkość 95,90 zł.


KGHM – w ponad 7 letnim kanale spadkowym

Ciekawie wyglądają notowania spółki jeżeli spojrzymy na długoterminowy wykres tygodniowy. Można tu z powodzeniem wyznaczyć całkiem dobrze respektowany kanał spadkowy trwający od ponad 7 lat. Ponadto obecne spadki zaczęły się z nieźle respektowanej dotąd strefy oporu. Pozytywnym sygnałem było wybicie górą z konsolidacji na początku roku. Jeżeli cena spadnie poniżej jej minimów, wydaje się, że podaż może zdominować wykres.

kghm 9.05.2019
Kurs akcji KGHM 9.05.2019, źródło: xStation 5

Spadki notowań miedzi i pomoc od rządu

W kwestiach fundamentalnych, mamy korelację z notowaniami miedzi. Te również spadają od połowy kwietnia i wydaje się, że to jest jeden z głównych czynników kształtujących kurs. Jeżeli miedź powróci do wzrostów, wydaje się, że sytuacja na KGHM może ulec poprawie.

Korzystne dla spółki informacje płyną natomiast z parlamentu. Senackie komisje Budżetu i Finansów Publicznych oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności nie wniosły poprawek do nowelizacji zmniejszającej podatek miedziowy. Szacuje się, że obniżka podatku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości może pozwolić spółce na oszczędności rzędu 250 mln zł rocznie. W uzasadnieniu podawano argument, że podatek ten powinien być na porównywalnym poziomie do innych krajów, które dysponują podobnym rozwiązaniami. W miarę możliwości budżetowych ma on być nadal obniżany.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here