Naga MarketsKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,28%. Akcje drożały o 2,80 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 223,80 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj około 0,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 221,30 zł. W sumie od końca marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o około 40%.

Na nowych maksimach

Notowania miedziowego giganta znowu zyskują na wartości. Od początku roku notowania znajdowały się w szerokiej korekcie, co mogło zaskakiwać biorąc pod uwagę bardzo wysoką korelację z rynkiem miedzi. Generalnie jednak, takie surowce jak srebro czy miedź nadają kierunek i kwestią czasu było zakończenie korekty. Mamy wybicie na nowe maksima i re-test poprzednich szczytów. Jeżeli sytuacja na miedzi nadal będzie korzystna, kurs KGHM także powinien wzrastać.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 12.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Podwojony zysk spółki zależnej

KGHM ZANAM – dostawca i serwisant maszyn górniczych z Grupy KGHM – odnotował wzrost zysku netto o ponad 100% r/r do rekordowego poziomu 20,6 mln zł w 2020 r., poinformował prezes Bernard Cichocki. Przychody wzrosły do niemal 749 mln zł w 2020 r. z 702 mln zł rok wcześniej. “To efekt wdrażanych od trzeciego kwartału 2018 r. działań ukierunkowanych na poprawę funkcjonowania spółki. […] Pierwsze symptomy poprawy sytuacji w postaci dodatniego wyniku finansowego obserwowaliśmy już w 2019 r, który zamknęliśmy z ponad 9 mln zł zysku.

Zaimplementowane instrumenty zarządcze mają jednak charakter długofalowy, dlatego ich efekty w większej skali ujawniły się w roku ubiegłym. Za 2020 r. spółka odnotowała zysk na poziomie 20,6 mln zł netto. Tak wysokiego zysku firma KGHM ZANAM nie odnotowała nigdy w swojej historii” – powiedział Cichocki, cytowany w komunikacie. “Rok 2020 w związku z pandemią COVID-19 był rokiem niepewności gospodarczej, która ograniczyła możliwości renegocjacji cen oferowanych przez KGHM ZANAM produktów i usług, mimo to wypracowaliśmy ten rekordowy wynik przede wszystkim dzięki wspólnej pracy kadry zarządzającej oraz poprawie efektywności operacyjnej” – dodał wiceprezes Jacek Kosiński.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | dow jones online | dax indeks | lotos gpw | co to jest blika |

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here