Naga MarketsKGHM z mocnym wejściem w nowy rok. Kurs już blisko 200 zł Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,42%. Akcje drożały o 11,75 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 194,75 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 194,75 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Blisko 200 zł

Notowania spółki mocno weszły w nowy rok. Powodów wzrostów można szukać na wykresie miedzi, która także silnym odbiciem zaczyna 2021 rok. Po za tym nadal słaby pozostaje dolar. Wydaje się więc, że w najbliższym czasie nie dojdzie do zmiany trendów i w ślad za miedzią, także KGHM będzie notował nowe maksima. Na wykresie miesięcznym wszystko wskazuje, że niebawem cena sięgnie poziomu 200 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 5.01.2021
Notowania KGHM 5.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wydobycie w Chile stale rośnie

Zakład Sierra Gorda w Chile jest bliski osiągnięcia celu strategicznego minimalnego średniorocznego dziennego przerobu rudy na poziomie 130 tys. ton, który wyznaczony był dopiero na 2023 rok, podał KGHM Polska Miedź.

“Po raz pierwszy w historii zakład Sierra Gorda znacząco zwiększył swoje moce przerobowe. Są bliskie, wyznaczonego na dopiero za 3 lata, celu strategicznego: osiągnięcia minimalnego średniorocznego dziennego przerobu rudy w Sierra Gorda na poziomie 130 tys. ton. Dwa lata temu było to zaledwie 110 tys. ton” – czytamy w komunikacie. KGHM Polska Miedź informował niedawno, że kopalnia Sierra Gorda stanie się samodzielna w finansowaniu działalności w najbliższych latach. Kolejnym krokiem będzie stopniowe spłacanie zadłużenia wobec podmiotów niepowiązanych ze spółką, a kolejny to będzie spłata pożyczek wobec właścicieli, podano wówczas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here