Naga MarketsCzwartkowa sesja przyniosła blisko 10 procentowe wzrosty na walorach KGHM. Spółka tym samym wspięła się na pułap powyżej 200 zł i poprawiła historyczny szczyt notowań giełdowych. Walory spółki mają obecnie największy udział w indeksie Wig20, który wynosi blisko 13%. Akcje polskiego giganta rosną od marca 2020, a trend wyprzedza zdecydowanie wzrost ceny miedzi – surowca na którym bazuje działalność firmy.

  • KGHM poprawia historyczny rekord notowań.
  • Spółka zyskiwała w czwartek na zamknięciu blisko 10%, najwięcej w gronie komponentów Wig20.
  • Indeks napędzony wzrostami między innymi spółki miedziowej zyskał ponad 3,2%!

Akcje KGHM na historycznym szczycie notowań

Rajd na walorach KGHM trwa w najlepsze. Od jakiegoś czasu spółka jest największym udziałowcem w indeksie Wig20, co oczywiście jest zasługą dynamicznych wzrostów, które rozpoczęły się ponad 9 miesięcy temu. Kurs akcji spółki wzrósł w tym czasie ponad 4-krotnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: K&K HERBAL może połączyć się ze spółką z grupy MovieGames!

Analizując jednak wartość wskaźnika RSI, widać zdecydowane wykupienie na walorach spółki, co w krótkim terminie może doprowadzić do korekty i realizacji zysków. Jako punkt najbliższego wsparcia należy określić okolice 185 zł, gdzie walory konsolidowały przez kilka sesji przed kolejną falą wzrostów, którą obserwujemy w ostatnich dniach.

Notowania KGHM z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Walory KGHM zyskały w ostatnim czasie zdecydowanie więcej niż notowania miedzi

Po tąpnięciu na rynkach z przełomu lutego i marca 2020 nie ma już śladu. Dołek bessy z połowy marca był zarówno dla walorów KGHM jak i dla surowca miedzi początkiem rajdu na północ, który trwa nieprzerwanie od ponad dziewięciu miesięcy. Straty poniesione w wyniku panicznej wyprzedaży na rynkach zostały odrobione już na początku lipca i od tego czasu KGHM wypracował ponad 120% zysku, a miedź nieco ponad 30%.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Kierunek zmian oczywiście się zgadza, jednak próżno szukać większej korelacji jeśli chodzi o skalę zmian, co dobitnie pokazuje poniższy wykres.

Porównanie zmienności ceny miedzi wraz z notowaniami KGHM. Źródło: stooq.pl

Akcje KGHM na zamknięciu czwartkowej sesji drożały o 9,62%, a kurs na zamknięciu był najwyższy w giełdowej historii spółki i wyniósł 215,9 zł. Obroty były również bardzo wysokie, przekroczyły 166 mln zł!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here