Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKGHM Polska Miedź to spółka, która posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. Na łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Agnieszka Zaręba poinformowała, iż spółka odnotowała prawie 1 mld zł skonsolidowanego zysku netto od początku 2019 roku. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


Akcje KGHM nieznacznie tracą na otwarciu w środę

Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 20,5 mld zł w 2018 r. Po dwóch pierwszych kwartałach 2019 roku, spółka zanotowała 969 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2019 r. wobec 610 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto ze sprzedaży wyniósł 1 mld 405 mln zł wobec 1 mld 352 mln zł zysku rok wcześniej. W samym II kw. 2019 r. spółka osiągnęła 418 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Jednostkowe przychody KGHM Polska Miedź w I półroczu 2019 r. były wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego o 23%.

Głównymi przyczynami wzrostu przychodów były: zwiększenie wolumenu sprzedaży miedzi (+22%), srebra (+45%) i złota (+29%), korzystniejszy dla KGHM Polska Miedź S.A. kurs walutowy USD/PLN (+9%) przy mniej korzystnych notowaniach miedzi (-11%), srebra (-9%) oraz złota (-1%). Wyniki to jedno, ale wczoraj pojawiła się jeszcze jedna istotna informacja dot. spółki. NIK, że negatywnie ocenia działania, które doprowadziły do zakupu za 9 mld 200 mln zł 100% akcji spółki Quadra FNX Mining Ltd.,zarządzającej kopalnią Sierra Gorda. Izba wskazała, że kopalnia do końca I półrocza 2018 r. nie uzyskała zakładanej wydajności i efektywności ekonomicznej, a jej uruchomienie nastąpiło z rocznym opóźnieniem przy przekroczeniu planowanych nakładów inwestycyjnych o ok. 50% – oznajmiła Agnieszka Zaręba.

Zarząd KGHM Polska Miedź w pełni przyjmuje do wiadomości wnioski z raportu Najwyższej Izby Kontroli (NIK), dotyczącego inwestycji KGHM w Sierra Gorda, jednocześnie podkreślając, że będzie kontynuował działania naprawcze zmierzające do poprawy wyników operacyjnych w Chile.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 powyżej 2100 pkt. Akcje KHGM i Netia tracą po publikacji wyników
Następny artykułZUE z 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2019 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here