Naga MarketsKGHM z 3 tygodniem wzrostów. Rajd na miedzi wspiera kupujących Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,34%. Akcje drożały o 3,00 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 131,25 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj około 0,90% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 131,20 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Forex Club

Korzystna sytuacja na rynku miedzi

Notowania spółki od trzech tygodni powoli wzrastają. Mamy więc wyraźną próbę powrotu do trend wzrostowego, która dokonuje się w bardzo słabym czasie dla naszej giełdy. Wydaje się, że właśnie słabość warszawskiego parkietu, spowodowana m.in. obawami o lockdown gospodarki sprawia, że KGHM rośnie w dość wolnym tempie. Spółka jest bowiem silnie skorelowana z notowaniami miedzi, który zdecydowanie przekroczyły wrześniowe maksima i zakończyły korektę. Mimo wszystko, wydaje się, że dobra sytuacja na rynku surowców będzie nadal wspierać kurs KGHM.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 22.10.2020
Notowania KGHM 22.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa rekomendacja

Przed kilkoma dniami upubliczniona została najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki KGHM. Raport datowany jest na 6 października. W raporcie analitycy DM BOŚ podwyższyli cenę docelową akcji KGHM do 133 zł z 56 zł, a rekomendację do “trzymaj” z “sprzedaj”. Jest to więc spóźniona aktualizacja, gdyż kurs ma za sobą sporą zwyżkę i osiągnął niedawno poziomy powyżej 130 zł. “Poziom cen miedzi i srebra w ostatnich tygodniach przekroczył nasze oczekiwania.

Zakładaliśmy wcześniej negatywny wpływ pandemii i spowolnienia gospodarczego na te ceny, a tymczasem trzymiesięczne kontrakty na LME sięgają prawie 25 tys. zł za tonę. Wygląda na to, że kluczową rolę na rynku miedzi odegrała ograniczona podaż surowca” – podali analitycy w raporcie. Jeszcze silniejszy wzrost notowań obserwujemy na srebrze.

Według prognoz DM BOŚ, przychody KGHM wyniosą w 2020 roku 23,234 mld zł i wzrosną w roku kolejnym do 25,176 mld zł. Skorygowana EBITDA wyniesie w tych latach 6,28 mld zł i 7,57 mld zł, a skorygowany zysk netto 2,523 mld zł i 3,594 mld zł. Patrząc na korelację spółki z miedzią, można mieć nadzieje na kolejne odbicie, gdyż ceny miedzi zachowują się pozytywnie w październiku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here