Naga MarketsKGHM z 20% odbiciem. Teraz czas na korektę Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas piątkowej sesji o około 3,54%. Akcje taniały o 7,05 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 191,75 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek około 0,26% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 192,15 zł. W sumie od końca marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o około 20%.

W kanale spadkowym

Notowania miedziowej spółki mają za sobą niemal 20% odbicie od końca marca. Ruch ten może nieco zaskakiwać, biorąc pod uwagę bardzo silną korelację z notowaniami miedzi. Tam w marcu mamy płaski ruch ceny i nadal obowiązującą korektę. Trzeba jednak przyznać, że jak na umocnienie dolara w ostatnich miesiącach, korekta na miedzi jest płytka i to budzi nadzieję na dalszy wzrost ceny. To oczywiście także argument dla strony popytowej na KGHM. Obecnie odbicie hamuje. Podobnie było pod koniec stycznia, kiedy po 20% odbiciu doszło najpierw do ponad 10% korekty i dopiero wtedy zwyżka była kontynuowana.

Triggo

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania KGHM 12.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zapewnione finansowanie

Sierra Gorda S.C.M. podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę odnawialnego kredytu rewolwingowego z maksymalnym limitem opiewającym na kwotę 700 mln USD (tj. 2 751 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 26 marca 2021 r.), podał KGHM Polska Miedź, posiadający 55% udziałów w spółce. “Kredyt zostanie przeznaczony na refinansowanie istniejącego zadłużenia oraz na ewentualne finansowanie bieżącej działalności Sierra Gorda. Udostępnienie środków z umowy kredytu nastąpi po spełnieniu formalnych warunków zawieszających.

Wykonanie zobowiązań w ramach umowy kredytu zawartego przez Sierra Gorda zabezpieczone będzie gwarancją korporacyjną wystawioną przez właścicieli Sierra Gorda (KGHM Polska Miedź S.A., Sumitomo Metal Mining Co., Sumitomo Corporation)” – czytamy w komunikacie. Wartość gwarancji, do której wystawienia zobligowany będzie KGHM, wynika z posiadanych udziałów w Sierra Gorda (55% udziałów) oraz całkowitej kwoty kredytu (700 mln USD). Wartość udzielonej przez KGHM kwoty gwarancji wynosiła będzie do 385 mln USD (tj. 1 513 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 26 marca 2021 r.), podano także.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | gielda forum | cena złotego | s&p500 notowania | notowania pkn orlen |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here