Naga Markets

KGHM z 12% odbiciem. Cena zmierza do linii trendu Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,19%. Akcje taniały o 1,75 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 144,35 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj około 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 145,40 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o ponad 40%.

Blisko linii trendu

Notowania KGHM nie oparły się przecenia jaka ostatnio dokonuje się na warszawskim parkiecie. Do słabych nastrojów przyczynia się też kurs miedzi, który od połowy października porusza się w układzie spadkowym. Wprawdzie spadek wyhamował ostatnio, jednak nie widać większej aktywności popytowej. W takich warunkach trudno oczekiwać silnego odbicia na KGHM, choć sam test linii trendu może dawać na to szansę.kghm 9.12.2021
Notowania KGHM 9.12.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowy projekt

KGHM Polska Miedź rozpoczął wdrażanie projektu Data Drivers – zwycięzców hackathonu Cu Valley Hack, który ma zapewnić większą efektywność energetyczną pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów, podała spółka. “Nie zwlekamy z dobrymi projektami. Gdy widzimy potencjał i konkretny efekt biznesowy, zabieramy się do pracy. Wiemy, że suma drobnych, ale dobrych rozwiązań przekłada się na lepszy wynik.

Tak budujemy naszą efektywność i innowacyjność. Zorganizowaliśmy hackathon Cu Valley Hack, bo jesteśmy otwarci na nowe pomysły i szukamy innowacji. Ale największym sukcesem jest to, że nie odkładamy tych pomysłów na półkę, tylko wdrażamy i wykorzystujemy w działaniu” – powiedział wiceprezes KGHM ds. rozwoju Adam Bugajczuk, cytowany w komunikacie.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here