Naga MarketsKGHM wywarł największy pozytywny wpływ na indeks WIG20Po wtorkowym spadku, dzień później przyszedł zdecydowany odwrót. Wraz z dobrymi nastrojami na głównych rynkach zagranicznych również na krajowym rynku miał miejsce zdecydowany przypływ pozytywnego nastawienia. W grupie indeksu bazowego rosły przede wszystkim spółki cykliczne.

KGHM odnotował bardzo dobrą sesję

Na prowadzeniu z dwucyfrowymi wzrostami były spółki odzieżowe, ale największy pozytywny wpływ na WIG20 wywarły akcje KGHM. Dobre zachowanie notują także spółki paliowe. Kurs FW20 na wykresie 60-min odbił z poziomu zniesienia 61,8% wcześniejszej fali wzrostowej. Presja popytu utrzymywała się od początku notowań i towarzyszyła kolejnym godzinom windując kurs instrumentu sukcesywnie w górę. Na MACD i DMI nastąpiło odwrócenie wcześniejszych sygnałów spadkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie dziennym wczorajsza wysoka, świeca neutralizuje negatywną wymowę wtorkowego, spadkowego korpusu. Jednakże dominująca na szczycie ubiegłotygodniowa spadająca gwiazda jeszcze może blokować zapędy strony kupującej. Wskaźniki MACD i DMI podtrzymują sygnał kupna, brakuje jeszcze potwierdzenia ze strony ADX, którego niskie wartości informują o trwającym trendzie bocznym. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle oraz z USA nt. kwartalnych statystyk o jednostkowych kosztach pracy. Z dzisiejszym porankiem swój raport finansowych za I kw opublikował bank Pekao SA. Zaraportowany zysk netto 245,6 mln zł jest zdecydowani powyżej konsensusu 194 mln zł.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | co to jest blika | kurs dolara amerykańskiego | pgnig forum | mrc notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here