Naga MarketsKGHM wyhamowuje spadki. Optymistyczne prognozy dotyczące notowań miedzi Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 3,27%. Akcje drożały o 3,80 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 119,95 zł. Jest to świetny wynik na tle tracącego w piątek około 1,22% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 119,95 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Korzystna sytuacja na rynku miedzi

Notowania spółki w ostatnim czasie wyhamowały dynamiczny spadek, który rozpoczął się z poziomu kluczowego oporu. Obecnie cena oscyluje przy wsparciu okolic 112 zł. Wydaje się, że możliwe jest dokonanie odbicia, choć nie technika jest tutaj najważniejsza. Spółka nadal bardzo silnie skorelowana jest z notowaniami miedzi. Te po spadku wywołanym umocnieniem dolara, zaczynają odrabiać straty.

Można więc oczekiwać, że KGHM także zacznie zyskiwać. Warto też przytoczyć najnowsze prognozy Goldman Sachs, które zakładają jeszcze wyższy wzrost cen miedzi niż wcześniej zakładano. Zdaniem banku, deficyt miedzi będzie w przyszłym roku najwyższy od 15 lat, co powinno zapewnić wzrost notowań także w 2021 roku.

kghm 12.10.2020
Notowania KGHM 12.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sumitomo wycofuje się z projektu Sierra Gorda

Sumitomo Metal Mining Co., Sumitomo Corporation oraz SMM Sierra Gorda Inversiones Limitada (Sumitomo) planują rozpoczęcie procesu sprzedaży 45% udziałów posiadanych przez Sumitomo w spółce joint venture Sierra Gorda SCM oraz działań przygotowawczych mających poprzedzać formalne rozpoczęcie transakcji, w tym działań marketingowych wśród potencjalnych inwestorów, podał KGHM Polska Miedź.

“Obowiązująca strategia KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2019-2023 nie zakłada zmiany skali zaangażowania spółki w Sierra Gorda. Wszystkie dotychczas prowadzone procesy optymalizacyjne, mające na celu budowę wartości Sierra Gorda, będą kontynuowane. Przynoszą one oczekiwane rezultaty, czego odzwierciedleniem jest przekroczenie półrocznych celów produkcyjnych zawartych w budżecie na 2020 r.” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here