Naga MarketsKGHM widzi zainteresowanie kupnem zagranicznych aktywów spółkiLublin, 04.10.2021 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź „jest dobrej myśli”, jeśli chodzi o możliwość sprzedaży kopalni Carlota w Stanach Zjednoczonych i Franke w Chile – poinformował wiceprezes KGHM Paweł Gruza.

„Jesteśmy w procesie sprzedaży naszych dwóch aktywów: Carloty i Franke. Wykonujemy proces, przygotowany dużym wysiłkiem, tak aby zabezpieczyć interes KGHM. Jesteśmy dobrej myśli, mamy zainteresowanie tymi aktywami. Są różne opcje – zarówna taka, że jeden podmiot dokona zakupu, jak i, że będą to dwie transakcje” – powiedział Gruza w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie.W ocenie wiceprezesa, zainteresowanie tymi aktywami wykazują „firmy dostrzegające synergie”.

„Mogę powiedzieć, że nie są to firmy z tzw. pierwszej dziesiątki” – dodał Gruza.

KGHM chce zbyć wchodzące w skład KGHM International: kopalnię Carlota w USA, której produkcja w 2020 miedzi płatnej wyniosła 5 tys. ton oraz kopalnię Franke w Chile, której produkcja miedzi płatnej w ub.r. wyniosła 12,5 tys. ton.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 roku miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here