Naga Markets

KGHM wdraża projekt optymalizacji pieca oprac. przez zwycięzców Cu Valley HackWarszawa, 26.11.2021 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź rozpoczął wdrażanie projektu Data Drivers – zwycięzców hackathonu Cu Valley Hack, który ma zapewnić większą efektywność energetyczną pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów, podała spółka.

“Nie zwlekamy z dobrymi projektami. Gdy widzimy potencjał i konkretny efekt biznesowy, zabieramy się do pracy. Wiemy, że suma drobnych, ale dobrych rozwiązań przekłada się na lepszy wynik. Tak budujemy naszą efektywność i innowacyjność. Zorganizowaliśmy hackathon Cu Valley Hack, bo jesteśmy otwarci na nowe pomysły i szukamy innowacji. Ale największym sukcesem jest to, że nie odkładamy tych pomysłów na półkę, tylko wdrażamy i wykorzystujemy w działaniu” – powiedział wiceprezes KGHM ds. rozwoju Adam Bugajczuk, cytowany w komunikacie.Podczas hackatonu KGHM szukał m.in. rozwiązania dla stabilizacji pieca zawiesinowego i optymalizacji parametrów odpowiedzialnych za regulację strat ciepła. Przesłane koncepcje oceniono pod kątem największego potencjału wdrożenia produkcyjnego oraz najbardziej innowacyjnego podejścia do rozwiązania problemu.

“Wygrał zespół młodych analityków i programistów Data Drivers. Zwycięzcy zaprezentowali plan obejmujący dokładny model produkujący straty oraz prosty w implementacji algorytm optymalizujący. Projekt składa się z trzech części: skryptów przetwarzających dane źródłowe, modelu strat łącznych pieca zawiesinowego i stabilizatora pracy pieca zawiesinowego oraz symulacji i wizualizacji jego pracy” – czytamy dalej.

Nadzorem pracy programistów oraz jakością i bezpieczeństwem projektu zajmuje się KGHM Centrum Analityki – spółka zależna KGHM koordynująca cyfrowe rozwiązania grupy.

“Zastosowanie zwycięskiego rozwiązania może przynieść konkretny efekt – ustabilizowanie strat ciepła w trakcie procesu w piecu zawiesinowym zoptymalizuje ilość przetapianej mieszaniny koncentratu miedzi. Efektem wdrożenia algorytmu będzie nie tylko większa efektywność procesu, ale także jego automatyzacja na podstawie danych. System będzie autonomicznie dobierał parametry zmiennych regulowanych. Odciąży to pracę wielu osób zaangażowanych w nadzór nad działaniem pieca zawiesinowego” – podano także.

CuValley Hack to hackathon zorganizowany przez KGHM Polska Miedź w czerwcu 2021 r. W ramach rozwijającej się Doliny Miedziowej swoje rozwiązania zgłosiło wówczas blisko 300 uczestników. Pula nagród finansowych sięgała 100 000 zł.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi giełda | notowania cleon pharma | ten square games notowania | notowania pzu | kurs jsw | dji index | pgnig kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here