Naga MarketsKGHM walczy o koniec korekty. Odbicie na miedzi sprzyja spółce Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas piątkowej sesji o około 4,89%. Akcje drożały o 8,85 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 190 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek około 1,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 190 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Finax

Szanse na zakończenie korekty

Ubiegły tydzień nie był wprawdzie udany dla notowań spółki, jednak spadki z tego okresu nie wymazały odbicia sprzed 2 tygodni. Biorąc pod uwagę fakt, że na notowaniach miedzi, które są bardzo mocno skorelowane z kursem KGHM, doszło pod koniec tygodnia do odbicia i próby zakończenia korekty, także na spółce rosną szanse powrotu do trendu. Rysuje się druga fala odbicia, tym razem z celem trwałego powrotu ponad 200 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 8.02.2021
Notowania KGHM 8.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Podwyższona rekomendacja

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 24 stycznia podnieśli wycenę akcji KGHM w horyzoncie 12-miesięcznym do 240 zł z 200 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację “kupuj”. W dniu wydania raportu kurs akcji miedziowego koncernu wynosił 187 zł. “Podtrzymujemy mocno pozytywne nastawienie do cen miedzi. Podwyższyliśmy założenia cen surowca i, co za tym idzie, podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną przeważaj dla KGHM” – napisano w raporcie DM BOŚ

“Nasza docelowa cena miedzi w 2021 i 2022 roku rośnie odpowiednio do 8250 USD/t i 8500 USD/t, przy czym nie zmieniamy naszej długoterminowej prognozy w wysokości 7500 USD/t” – dodano. Analitycy DM BOŚ wskazują, że ich optymistyczne nastawienie do cen miedzi wspierają 3 argumenty, które łącznie powinny zniwelować wpływ krótkoterminowych negatywnych bodźców. Po pierwsze uważają oni, że programy stymulacyjne monetarne i fiskalne o bezprecedensowym rozmiarze są strukturalnym pozytywnym impulsem dla cen większości surowców, a w szczególności dla miedzi, która w podobnych warunkach radziła sobie znakomicie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro sklep | jsw gpw | pgnig akcje notowania | kurs sp500 | akcje pgnig |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here