Naga Markets

KGHM w tyle za notowaniami miedzi. Przeszkadza sentyment na szerokim rynku Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,18%. Akcje drożały o 4,40 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 144,20 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 142,70 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o około 40%.

Układ boczny

Notowania KGHM pozostają lekko w tyle za notowaniami skorelowanej z kursem spółki miedzi. Mimo iż miedź pozostaje od wielu miesięcy w układzie bocznym, to jednak od połowy grudnia cena powoli wzrastają. Na razie przekłada się to tylko na utrzymanie minimów trendu spadkowego na KGHM. Głównym problemem jest ryzyko wybuchu konfliktu na Ukrainie. Jeżeli sytuacja zacznie się stabilizować, wydaje się, że KGHM powinien w pewnym stopniu nadrabiać do notowań surowca.kghm 27.01.2022
Notowania KGHM 27.01.2022

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ponad 2,8 mld zł nakładów inwestycyjnych

KGHM Polska Miedź planuje 2 835 mln zł nakładów inwestycyjnych rzeczowych i 202 mln zł pozostałych nakładów w 2022 roku, podała spółka. “Zakładane na rok 2022 rzeczowe nakłady inwestycyjne KGHM Polska Miedź S.A. wynoszą 2 835 mln zł, natomiast pozostałe nakłady inwestycyjne 202 mln zł” – czytamy w założeniach budżetu na 2022 r.

Pozostałe nakłady inwestycyjne obejmują nabycie akcji, udziałów i certyfikatów inwestycyjnych jednostek zależnych i powiązanych wraz z pożyczkami dla tych jednostek. Nie uwzględniono wydatków, pokrytych planowanymi wpływami związanymi z restrukturyzacją FIZAN, wyjaśniono.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here