Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,61%. Akcje taniały o 1,48 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 89,28 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek około 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 90,42 zł. Była to sesja wskazująca na kontynuacje rozpoczętej korekty. W sumie ostatnia fala wzrostowa doprowadziła do ponad 32% zwyżki.


Akcje KGHM odbijają od linii trendu

Notowania spółki od kilku sesji dynamicznie tracą na wartości, przy całkiem wysokich obrotach. Fakt zaistnienia korekty, po wcześniejszej fali umocnienia, nie powinien zaskakiwać, także z uwagi na szerszy układ techniczny. W szerszym rozumieniu mamy bowiem trend spadkowy, a cena na wykresie dziennym odbiła od linii trendu poprowadzonej po dwóch poprzednich szczytach. Najbliższym wsparciem, w przypadku kontynuowania przeceny jest poziom okolic 84 zł czyli szczyt z połowy września.

kghm 25.11.2019
Notowania KGHM 25.11.2019

Miedź wskaże kierunek

Kurs KGHM jest mocno skorelowany z notowaniami miedzi. Te silnie z kolei reagują na doniesienia z frontu wojny handlowej między USA a Chinami. Ostatnio znowu pojawiło się kilka niewiadomych jak np. wsparcie protestujących w Hong-Kongu przez amerykański Senat. Nadal jednak z obu stron płyną zapewnienia o chęci podpisania, choćby częściowego porozumienia jeszcze w tym roku. Od października miedź drożała, obecnie jednak trwa korekta. Zagrożeniem może być zejście na nowe listopadowe minima, wtedy także KHM powinien kontynuować swoją przecenę. Szerszy trend na miedzi również jest spadkowy, podobnie jak notowania spółki.

miedz 25.11.2019
Notowania miedzi 25.11.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka pracuje na głosowym systemem VIP

Podczas piątkowej sesji spółka poinformowała, że pracuje nad inteligentnym interfejsem głosowym dla górników, który miałby zastąpić tradycyjne metody zapisu informacji. Projekt nazwano VIP od angielskich słów: Voice Intelligent Planner. Ma on polegać na wdrożeniu systemu sztucznej inteligencji, w którym zamiast stosować tradycyjne metody zapisu, do rejestracji ważnych danych w systemie wystarczą polecenia głosowe. Ciekawym etapem prac nad projektem może okazać się dostosowanie żargonu górniczego, tak aby polecenia górników były zrozumiałe dla systemu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here