Naga MarketsKGHM w środę w górę aż o 6%. Pomagają wzrosty ceny srebra.Notowania KGHM w środę wystrzelił w górę aż o 5,99% niesione falą wzrastających cen miedzi i przede wszystkim srebra. Zwyżce notowań pomogła także nowa wycena BM mBanku, który dwukrotnie podwyższył cenę docelową akcji i zmienił rekomendację na “trzymaj”.

  • KGHM w dobie pandemii rośnie z uwagi na rosnące ceny surowców: srebra i miedzi.
  • Od początku roku kurs akcji KGHM wzrósł już o 44%.
  • Natomiast od dołka z 12 marca, gdy notowania KGHM zeszły do poziomu 49,40 zł, akcje spółki podrożały już o ponad 175%.

Akcje KGHM w środę o 6% w górę

Kurs akcji KGHM wzrósł w środę o aż 5,99% i zakończył sesję  z ceną zamknięcia 137,60 zł osiągając najwyższy poziom notowań od 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM w środę w górę aż o 6%. Pomagają wzrosty ceny srebra.
Notowania KGHM na GPW. Źródło: tradingview.com

Najważniejszym bodźcem dla wzrostów waloru była kontynuacja silnego trendu wzrostowego ceny srebra, którego KGHM jest jednym z największych światowych producentów.

Biały kruszec w ciągu ostatnich 5 sesji zyskał aż 15%. Obecnie notowania kontraktów terminowych na srebro na COMEX są w czwartek rano na poziomie 27,78 dol.

KGHM w środę w górę aż o 6%. Pomagają wzrosty ceny srebra.
Notowania ceny srebra na COMEX. Źródło: tradingview.com

Drożała także miedź będąca głównym produktem polskiego koncernu. Z mniejszym wzrostem niż srebro, ale także na plusie notowania zakończyły kontrakty futures na miedź na COMEX, które ponownie wybiły się powyżej 2,90 dol. za funt.

KGHM w środę w górę aż o 6%. Pomagają wzrosty ceny srebra.
Notowania ceny miedzi na COMEX. Źródło: tradingview.com

Akcje KGHM drożały także z uwagi na zmianę ceny docelowej waloru przez BM mBanku. Wydana 29 lipca analiza zwiększyła wycenę KGHM do 124,69 zł z 62,49 zł i poprawiła rekomendację ze “sprzedaj” na “trzymaj”.

W efekcie w 2 poł.’20 naszym zdaniem należy oczekiwać dynamicznych wzrostów wyników finansowych (EBITDA w 2 poł.’20 średnio +42 proc. r/r) oraz oddłużenia Grupy do około 0,8xEBITDA na koniec 2020 roku – stwierdzili analitycy BM mBank w raporcie dot. akcji KGHM.

Rekomendację 20 lipca wydał także DM Trigon określając cenę docelową KGHM na 138 zł, czyli blisko obecnej ceny za akcję spółki.

Zobacz również: Cena złota przebija 2050 dol. za uncję. VanEck: możliwe, że wzrośnie do 3400 dol.

KGHM przebija opór na 135zł

Kurs KGHM przebił także istotny opór w okolicach 135-137zł, który w ostatnich latach ograniczał wzrosty na walorze. Kontynuacja rajdu w kolejnych sesjach może przekształcić opór we wsparcie i wywindować notowania jeszcze wyżej. Kluczowa może być dzisiejsza czwartkowa sesja.

KGHM w środę w górę aż o 6%. Pomagają wzrosty ceny srebra.
Notowania KGHM w ostatnich latach. Źródło: tradingview.com

Akcje KGHM w czwartek rano rozpoczęły notowania na GPW z chwilową przewagą strony popytowej, która spowodowała wyniesienie kursu do nawet 139,10 zł. Obecnie około 10:00 kurs zszedł już do ceny otwarcia i oscyluje wokół niej na 137,20 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here