Akcje KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas poniedziałkowej sesji o około 3,5%. Akcje taniały o 3,40 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 91,50 zł. Jest to i tak słaby wynik na tle tracącego około 0,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy lekko podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 92,24 zł. Była to kolejna spadkowa sesja w ostatnim czasie, która częściowo neguje próbę odbicia z minionego piątku. W sumie od początku kwietnia spółka traci już blisko 19%.


Akcje KGHM – w grze dwa poziomy

Spoglądając na wykres z dzienna skalą czasową, możemy zauważyć dwa poziomy wsparcia. Obecnie cena oscyluje w rejonie pierwszego z nich przy 93 zł. Jest to wsparcie oparte o szereg szczytów z drugiej połowy ubiegłego roku. Jeżeli więc nie uda się utrzymać tego poziomu, to cena może spaść na kolejne, niżej położone przy 86 zł czyli na tegoroczne minima. Trudno natomiast ocenić szanse na utrzymanie obecnego poziomu. Z jednej strony mamy sporą przecenę i poprawa na szerokim rynku powinna także dotknąć KGHM, z drugiej strony mamy także przecenę na notowaniach miedzi, która traci przez zaostrzenie konfliktu handlowego między USA a Chinami.

kurs akcji kghm 14.05.2019
Kurs akcji KGHM 14.05.2019, źródło: xStation 5

Notowania miedzi powodem spadków, prezes uspokaja

Kluczowym czynnikiem wpływającym na notowania KGHM, także na obecne spadki są mocno skorelowane notowania miedzi. Surowiec tanieje od pewnego czasu, także przez wojnę handlową Chin z USA, która ostatnio się zaostrzyła. Chiny są największym importerem tego metalu, który jest także powiązany z koniunkturą. Wcześniej pojawiły się wypowiedzi prezesa KGHM, który uspokajał, że nie spodziewa się drastycznej przeceny, a wręcz w dłuższym okresie może się ona poprawić.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here