Naga MarketsKGHM w mocnej korekcie. Powodem przecena na rynku miedzi Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,88%. Akcje taniały o 3,75 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 191,70 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 195,85 zł. W sumie od końca marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o około 35%.

Spadki przyspieszają

Notowania miedziowej spółki podlegają korekcie od 10 maja. W tym okresie cena spadła już o ponad 17%. Jest to oczywiście związane z wystąpieniem korekty na mocno skorelowanym rynku miedzi. Po za tym, kurs KGHM ma za sobą ogromną zwyżkę, a wiec każdy pretekst do realizacji zysków jest dobry. Szanse na zatrzymanie spadków pojawią się przy najbliższych wsparciach w rejonie 185 zł, a następnie przy głównym wsparciu 167 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 26.05.2021
Notowania KGHM 26.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nie ma planów inwestycji w kopalnię Sierra Gorda

KGHM Polska Miedź nie planuje obecnie istotnych inwestycji kapitałowych w kopalnię Sierra Gorda w Chile, w szczególności realizacji drugiej fazy projektu, poinformował wiceprezes ds. aktyów zagranicznych Paweł Gruza. “Mamy rozpoznane opcje rozwoju Sierra Gorda, natomiast w tym momencie tego typu istotnych kapitałowo nie planujemy, co nie znaczy, że nie mamy zaplanowanego zespołu ulepszeń, które pozwolą nam zwiększać przerób dzienny” – powiedział Gruza podczas telekonferencji, odpowiadając na pytanie o plany dotyczące drugiej fazy rozwoju kopalni.

Wskazał też, że co do zasady “przestrzeń finansowa Sierra Gorda się poszerza” i wspólnicy będą musieli podjąć decyzję o zagospodarowaniu nadwyżek finansowych. “Także jest taka możliwość, aby różnego rodzaju zobowiązania Sierra Gorda wobec wspólników były zaspokojone” – dodał.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy btc | cena ropy wti | 11bit kurs | biomed notowania | 1 btc | polenergia kurs | biomed giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here