Naga MarketsKGHM w końcu z korektą. Najbliższe wsparcie przy 112 zł Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,11%. Akcje drożały o 1,30 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 121,50 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego w piątek około 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 118,05 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Przecena na surowcach odbija się na KGHM

Notowania spółki wyglądają słabo w ostatnim czasie i od wakacyjnych maksimów spadki sięgają już niemal 20%. Przed długi okres czasu kurs opierał się przecenie jaka pojawiła się na szerokim rynku. Spadki związane są oczywiście z przeceną surowców, spowodowaną nagłym umocnieniem dolara. Na wykresie tygodniowym widać, że zwyżka zatrzymała się na kluczowym oporze. Teraz więcej zależy o dotoczenia w tym notowań miedzy czy srebra, jednak najbliższe wsparcie mamy przy 112 zł.

kghm 28.09.2020
Notowania KGHM 28.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kontrakt z PGNiG

KGHM Polska Miedź i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały dodatkowy kontrakt indywidualny do obowiązującej umowy ramowej, zwiększający dostawy gazu ziemnego dla KGHM. Szacunkowa wartość podpisanego kontraktu wynosi ok. 190 mln zł, podała spółka. KGHM zdecydował o poszerzeniu dostaw gazu ziemnego od PGNiG o nowy punkt – Powierzchniową Stację Klimatyzacyjną w Kwielicach na Dolnym Śląsku. Zostanie ona oddana do użytku w 2021 roku.

W ramach realizowanej inwestycji KGHM powstanie system rurociągów i podajników, którego zadaniem będzie m.in. odzysk ciepła dla celów gospodarki energetycznej spółki, podano w komunikacie. “Dzięki zapewnieniu paliwa gazowego dla Powierzchniowej Stacji Klimatyzacji w rejonie szybu GG-1 stwarzamy możliwość dostawy wody lodowej do wyrobisk górniczych zlokalizowanych na poziomie poniżej 1 200 m w obszarze górniczym Głogów Głęboki Przemysłowy.

Wprowadzona do umowy optymalizacja procesu zakupu gazu była dla KGHM priorytetem przy tak dużych ilościach gazu zużywanego w naszym procesie produkcyjnym” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here