Naga MarketsPierwsza sesja nowego tygodnia na rodzimym parkiecie przebiegała pod dyktando niedźwiedzi, WIG20 zakończył dzień spadkiem 1,2% zatrzymując się na poziomie 1961,6 pkt. Obroty na polskich blue chipach wyniosły 785 mln PLN.

W gronie spółek najsilniej zniżkujących, znalazły się m.in. CCC -5,1%, JSW -3,1% oraz Santander -3,0%. Z drugiej strony znalazły się jedynie dwa walory i były to KGHM (+1,4%) oraz Asseco Poland (+0,2%). Spadkami również zakończyły się notowania mWIG40 i sWIG80, które tego dnia straciły odpowiednio: 0,5%/0,3%. Na szerokim rynku kolejny raz silnie zniżkowały walory Games Operators (-8,9%), którego najnowsza produkcja „Rustler” rozczarowała inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na europejskich parkietach dominował kolor czerwony, DAX zakończył dzień zniżką 0,3%, FTSE100 stracił 0,2% a CAC40 spadł o 0,1%. Poniedziałkowe notowania na Wall Street zakończyły się delikatnym wzrostem Dow Jones (+0,1%) oraz spadkami indeksu S&P500 (-0,8%) i Nasdaq (-2,5%) – dla którego była ta piąta czerwona sesja z rzędu.

Pogorszenie nastrojów na rynkach wymusiło kilka czynników m.in. obawa przed nadejściem wyższej inflacji oraz spekulacje wokół możliwej do przeprowadzenia reformy systemu podatkowego w USA. Dzisiaj przed nami o 16:00 zeznanie prezesa Fed. Na rynkach azjatyckich zarówno Shanghai Composite Index jak i Nikkei idą w górę o 0,5%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Krzysztof Tkocz, BDM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wykresy | sp500 kurs | kurs ropy wti | dolar kurs online | bitcoin kurs 2019 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here