Naga MarketsKGHM trzyma się oporu. Podaż bez mocniejszej reakcji Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,55%. Akcje drożały o 2,05 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 134,75 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego w piątek około 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 134,05 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 120%.

Bez większej reakcji podaży

Notowania spółki odznaczają się bardzo dużą siłą relatywną na tle słabnącego szerokiego ryku. W trakcie ostrej korekty na światowych rynkach, spadki na KGHM sięgają ledwo 10%. Wykres tygodniowy pokazuje, że cena od kilku tygodni porusza się bokiem, bez większej reakcji podażowej, mimo że sprzyja temu otoczenie oraz technika, gdyż kurs oscyluje pod czytelnym oporem. Jeżeli więc sentyment rynkowy ulegnie poprawie, można oczekiwać, że dojdzie do wybicia oporu.

kghm 21.09.2020
Notowania KGHM 21.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej 4.0

KGHM Zanam rozpoczął budowę elektrowni fotowoltaicznej opartej na technologii 4.0. Budowa zakończy się jeszcze w 2020 roku, a roczny poziom produkowanej energii wyniesie około 3 GWh, podał KGHM Polska Miedź. W pobliżu budowy stanęła już w pełni funkcjonalna mini elektrownia.

“Elektrownia fotowoltaiczna KGHM Zanam będzie funkcjonować w oparciu o technologię 4.0., co oznacza obiekt w pełni zinformatyzowany i zautomatyzowany, wyposażony w wirtualną dyspozytornię (Control Room) i wybudowany zgodnie z zalecanymi przez Międzynarodową Agencję Energii kierunkami rozwoju energetyki fotowoltaicznej. System monitorowania wysokiej rozdzielczości umożliwia diagnostykę stanu technicznego i zdalne wykrywanie usterek przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Przy monitoringu stanu paneli fotowoltaicznych oraz inwerterów wykorzystywane będą zaawansowane algorytmy analityczne oparte na przetwarzaniu ogromnych zbiorów danych, uczeniu maszynowym i metodach sztucznej inteligencji” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here