Naga MarketsKGHM traci 2,86%. Negatywne reakcje inwestorów na minutesW trakcie czwartkowego handlu główny, krajowy indeks, WIG20, spadł o 0,99% notując na koniec poziom 1815 pkt. mWIG40 zniżkował o 0,44%, podczas gdy sWIG80 „oddał” 0,37%. Ncindex wzrósł o 0,05%. Obroty na szerokim rynku  wyniosły 650 mln, możemy więc mówić raczej o sesji ograniczonej aktywności.

Spadek w ramach konsolidacji

Już przed startem rynku kasowego w Europie nastroje były raczej lekko pesymistyczne. Wynikało to ze spadków w Azji, które z kolei były następstwem słabej sesji w USA. Amerykańscy inwestorzy  negatywnie zareagowali na minutes z ostatniego posiedzenia FED. Zapiski zasugerowały, iż Rezerwa spodziewa się trudności w dalszym ożywieniu, a jednocześnie nie rozważa wprowadzenia nowych działań stymulujących. Same spadki w Europie oscylowały dziś ok. 1%.

Lokalnie, w ramach WIG20, przed sesją poznaliśmy wyniki TPE, PGN oraz KGH. Dwie pierwsze liczby inwestorzy znali już wcześniej za sprawą szacunków stąd reakcja na kursie była niewielka. W przypadku miedziowego koncernu tzw. one-offy ściągnęły wynik netto do 10 mln. Analitycy pozytywnie jednak odnieśli się do skorygowanej EBITDA oraz stanu projektu Sierra Gorda. Niemniej KGH stracił na koniec 2,86%. Ciekawie było również na mniejszych spółkach, gdzie ponownie w ramach TOP6 obrotów na szerokim rynku znalazły się walory Biomedu Lublin oraz Airway’a. Obydwoje emitentów zanotowały dziś spadkową sesję rzędu blisko -10%.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja, na WIG20, sprowadza nas znów w objęcia środka konsolidacji na głównym indeksie. Obecnie zakres wahań dla konsolidacji to 1768-1883 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here