Naga MarketsKGHM – szacuje się 89% wzrost zysku netto w 2020 roku - zapiski giełdowego spekulantaPrzedwczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja BM mBanku dla spółki KGHM. W raporcie datowanym na 29 lipca analitycy biura wycenili spółkę na poziomie 124,67 zł i zalecono kupno akcji. Jest to pierwsza od kilku miesięcy pozytywna rekomendacja dla KGHM. Wśród powodów podwyższenia wyceny wspomniano głównie odbudowanie popytu na miedź przez Chiny (rośnie import surowca do tego kraju) oraz szybkie odbicie produkcji przemysłowej i programy infrastrukturalne. Duże zapotrzebowanie na miedź sprawia, że jej ceny także mocno poszybowały w ostatnich miesiącach.

  • Pozytywna rekomendacja dla KGHM
  • Kurs atakuje ważny, kilkuletni opór

Przy okazji surowców warto wspomnieć o drugim istotnym surowcu dla KGHM czyli srebrze, które także silnie drożeje. W efekcie tych czynników, zdaniem autora raportu, w drugiej połowie roku należy oczekiwać dynamicznych wzrostów wyników finansowych. Szacuje się wzrost EBITDA w tym okresie o około 42%, a w całym 2020 roku o około 13%. Zysk netto za 2020 rok ma wzrosnąć o 89%. Warto dodać, że spółka zwiększa wydobycie nawet w okresie pandemii, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaczyna pękać kluczowy opór

W raporcie wyrażono nadzieję na pozytywne zaskoczenie rentownością ze strony kopalni Sierra Gorda. Na wykresie po krótkiej korekcie cena wróciła do wzrostów i trwa próba wybicia oporu na wykresie miesięcznym. Powyżej 140 zł mamy już tylko historyczne maksima notowań.

kghm


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here