Naga MarketsKGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Miedź elektrolityczna z KGHM jest zarejestrowana przez Londyńską Giełdę Metali (LME) jako Grade A, a srebro zarejestrowane pod marką KGHM HG. Oprócz wyżej wymienionych spółka produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.
Na wykresie miesięcznym obserwujemy mimo ostatnich spadków, długoterminowy trend wzrostowy. Aby układ coraz wyższych dołków i szczytów w (dłuższym terminie) został zachowany musi zostać obronione wsparcie w okolicach – 90 zł za akcję.


Na wykresie tygodniowym widać, że siła spadków słabnie w miarę zbliżania się do okrągłej ceny 100 zł. W widocznej, szerokiej konsolidacji między 100 a 200 zł, kurs reagował w pobliżu wsparcia już kilka razy. W 2012 roku miały miejsce 3 takie odbicia, dwa razy kurs dotarł do ok. 150 zł, a raz do 200 zł. Ostatnie, łagodne spadki w połączeniu ze strefą wsparcia tworzą pewien trójkąt, z którego silne wyłamanie może dać impuls do wzrostów, w dłuższym terminie i przy korzystnym zachowaniu całej giełdy – nawet do oporu w okolicy 200 zł. Zanegowaniem scenariusza byłoby wybicie z trójkąta dołem czyli pokonanie pierwszego wsparcia na poziomie ok. 100-110 zł. Następnym wsparciem jest to na poziomie 90 zł i to te wsparcie, decyduje o zachowaniu wzrostowego układu dołków i szczytów w dłuższym terminie.Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie , a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

invest

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here